tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Gold Wing GL1000 w klimacie cafe, zbudowana przez DS Motorcycles
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Gold Wing GL1000 w klimacie cafe, zbudowana przez DS Motorcycles

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.09, 13:39 Drukuj

Warsztat DS, znany także jako Dragons Motorcycles, to twórca budujący cafe-racery z dużych motocykli turystycznych, takich jak Gold Wing czy BMW K1100. Obserwując 80% domorosłych przeróbek klasycznych motocykli, w głowie rodzi się tylko jedno pytanie: jak można było tak zniszczyć klasyka. Tymczasem kreacje DS sprawiają, że można wykrztusić tylko jedno słowo "WOW". I właśnie taki jest poniższy Gold Wing GL 1000…

Honda Gold Wing przez ponad 40 lat produkcji w branży motocyklowej dorobiła się statusu zbliżonego do Porsche 911. Każda kolejna generacja zachowuje koncepcję stosowaną od lat, ale czyni to w spektakularny, nowoczesny i aktualny sposób.

NAS Analytics TAG

Bazą do budowy była Honda GL1000 z 1977 roku ze szprychowymi kołami.. W jej ramie konstruktor zamontował sześciocylindrowy silnik z Hondy Valkyrie, oparty na konstrukcji Gold Winga 1500. Zbiornik paliwa dostosowano z Hondy CB750 a gaźniki z…Porsche 911 z 1968 roku. Proces budowy pochłonął mnóstwo czasu ale efekt końcowy w pełni to wynagradza. Przednie tarcze hamulcowe o średnicy 360 mm powstały na zamówienie i współpracują z radialnymi zaciskami Brembo. Dzięki temu motocykl ma, jak przystało na cafe-racera dobre osiągi i prowadzi się zaskakująco precyzyjnie.

Ciekawostką jest umieszczenie wielkiego czterotłoczkowego zacisku radialnego przy tylnej tarczy. Zawieszenia wysokiej klasy z pełną regulacją pasują do koncepcji. Mnóstwo uwagi poświęcono detalom takim, jak siodło, skórzanej galanterii na baku, czy zgrabnemu tyłowi. Całość, bak, fotel i zadupek, unoszą się na zawiasie umieszczonym w okolicy główki ramy, za pomocą elektrycznego siłownika sterowanego pilotem. Futerał na dokumenty wykonany ze skóry i schowany pod siodłem zwala dosłownie z nóg. Oldschoolowa kierownica i zegar są ciekawymi smaczkami, ale piorunujące wrażenie robi połączenie srebrnego lakieru z brązem skór.

Nam jednak, najbardziej podoba się dźwięk generowany przez sześć przelotowych rur, które można uznać za tłumiki…zresztą, więcej zobaczycie na poniższym filmie… Świetna robota DS!!!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr