tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: Tom Sykes przeduy kontrakt z ekip BMW
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: Tom Sykes przeduy kontrakt z ekip BMW

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.27, 16:04 Drukuj

Mistrz Świata z 2013 roku Tom Sykes pozostanie w zespole BMW w sezonie 2021. Jego partnerem będzie Michael Van Der Mark, jeżdżący dotąd dla Pata Yamaha. Oznacza to, że z niemieckim teamem pożegna się Eugene Laverty. 

Brytyjczyk Tom Sykes jest nie tylko Mistrzem Świata, ale też zdobywcą największej liczby pole position w historii zawodów WSBK. 35-latek zadebiutował w 2008 roku na motocyklu Suzuki, od tego czasu wziął udział w 305 wyścigach, 112 razy był na podium i 34 razy wygrywał. W swoim najbardziej udanym sezonie 2013 zdobył tytuł w barwach fabrycznej ekipy Kawasaki. Z kolei w tym roku w Australii startował z pierwszego rzędu po raz 50 w karierze!

NAS Analytics TAG

Wczoraj ogłoszono, że Sykes pozostanie w zespole BMW na trzeci sezon z rzędu. Wcześniej kontrakt z niemieckim zespołem podpisał Michael Van Der Mark z Pata Yamaha. Ekipę fabryczną opuści więc Eugene Laverty, choć nie jest powiedziane, że definitywnie rozstaje się on z BMW. Szef zespołu Shaun Mir powiedział bowiem niedawno, że rozważane jest powołanie zespołu satelickiego, który miałby przyśpieszyć rozwój motocykla S 1000 RR-R. Laverty wydaje się naturalnym kandydatem na stanowisko kierowcy tej ekipy. 

Intensywne prace nad rozwojem maszyny rzeczywiście są BMW bardzo potrzebne, zawodnicy narzekają głównie na ciągły niedobór mocy . W klasyfikacji generalnej Tom Sykes zajmuje obecnie 10, a Eugene Laverty 14 miejsce. Najbliższa runda cyklu World Superbike już w ten weekend na torze MotorLand Aragon w Hiszpanii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr