tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zosta w domu! 7 pomysw na motocyklowe aktywnoci w czasie koronawirusa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zosta w domu! 7 pomysw na motocyklowe aktywnoci w czasie koronawirusa

Autor: Raff 2020.03.15, 12:21 Drukuj

Pandemia stała się faktem, wszyscy musimy ograniczyć swoją aktywność towarzyską, odizolować się na pewien czas. Jak nie zwariować i wykorzystać ten czas na motocyklową pasję?

Przyzwyczajeni do pracy wśród ludzi, spotkań towarzyskich, wspólnych wypadów w weekend i innej aktywności, możemy doznać szoku, kiedy zdamy sobie sprawę z konieczności spędzenia dwóch tygodni w domowym zaciszu. Nie martwcie się! Już spieszymy z pomocą, podpowiadając co można robić przez najbliższe tygodnie, by nie postradać zmysłów oglądając kolejny raz Synów Anarchii.

NAS Analytics TAG

Planuj wyjazdy

Na szczęście internet działa bez przeszkód, zatem odpalaj Google Maps i planuj gdzie wybierzesz się, gdy cała ta imba z koronawirusem się skończy. Korzystaj z blogów, poradników Ścigacza, motocyklowych grup i forów - słowem z każdego źródła, które pozwala znaleźć inspirację. Zapisuj własne trasy, gromadź informacje o dobrych knajpach i ciekawych miejscach, by potem, w jakiś weekend, skorzystać z gotowego planu. To wciąga!

Pracuj nad kondycją

Po zimie niejeden z nas dorobił się kałduna taktycznego, a niejedna ze zdziwieniem obserwuje, że motocyklowe jeansy wchodzą tylko do połowy uda. Te dwa tygodnie to idealny czas, by przypomnieć naszemu organizmowi jakie korzyści daje wysiłek fizyczny i jak fajnie mieć kondycję. A podpowiedzi jak ćwiczyć znajdziesz w naszym poradniku.

Konserwuj odzież i kask

Przyznaj się - kiedy ostatnio czyściłeś kask? Ale tak dokładne, wszystkie szczeliny? Kiedy prałeś wyściółkę? Domowa kwarantanna do dobry czas by nadać motocyklowej odzieży i kaskowi blasku. Upierz kurtkę i spodnie (zgodnie z zaleceniami producenta!), dokładnie wyczyść kask i nasmaruj mechanizm wizjera (oraz szczęki, jeśli masz kask modularny). Wyczyść motocyklowe buty i rękawice. Nie zapomnij o akcesoriach - kołnierzu lub chuście, bieliźnie termoaktywnej.

Modyfikuj motocykl

Od dawna nosiłeś się z zamiarem zmiany klamek, ale nie było kiedy? Teraz masz na to idealny czas. Sklepy internetowe działają normalnie, więc zrób listę najpotrzebniejszych modyfikacji, zasiądź przed komputerem i zabaw się w łowcę okazji! Wiele sklepów ma teraz niezłe wyprzedaże. A potem, kiedy części do ciebie dotrą, zaszyj się w garażu i działaj!

Ucz się nowych rzeczy

Dwa tygodnie to dużo czasu na czytanie - możesz posiąść całkiem dużą wiedzę na temat działania układu wtryskowego w motocyklu, regulacji zawieszeń, obszywania kanapy lub po prostu historii motoryzacji. Po tej kwarantannie wyjdziesz mądrzejszy, bardziej pewny siebie i nikt cię już nie zagnie w pubie.

Podróżuj, ale sam

Krótkie, samotne wycieczki motocyklowe są jak najbardziej bezpieczne. Ważne, by unikać kontaktów z innymi ludźmi. Część stacji paliw, na przykład Orlen, umożliwia bezkontaktowe płatności bezpośrednio przy dystrybutorze, za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko zakażenia. Pamiętaj, aby po powrocie z drogi wziąć prysznic.

Jeśli zaś umiesz, co póbuj tak:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr