tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie wszyscy odwouj imprezy! Koronawirus przyspiesza to, co byo nieuniknione.
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nie wszyscy odwouj imprezy! Koronawirus przyspiesza to, co byo nieuniknione.

Autor: Alonzo 2020.03.14, 10:38 3 Drukuj

Apple od lat wyznacza kierunki i trendy, odnośnie przyszłości zachowań użytkowników. Zmuszone epidemią koronawirusa robi teraz krok, który i tak był tylko kwestią czasu.

Nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Nigdy nie będziemy jeździć na motocyklach sami, w zaciszach swoich domów. Motocykle kojarzą się z mobilnością, wolnością i prawdziwa przyjaźnią. Ale czy wszystko, co dotyczy naszej motocyklowej pasji, musimy robić poza domem?

NAS Analytics TAG

W tym roku zostały przełożone wszystkie targi motocyklowe. Jeżeli spojrzymy na targi motocyklowe jako na wystawę, na której możemy się zapoznać z nowościami poszczególnych marek na nadchodzący sezon, to w tym roku takich imprez po prostu nie będzie. Podobnie ma się sytuacja z konferencjami. Zostały odwołane w trosce o bezpieczeństwo uczestników. Ale czy do przeprowadzenia konferencji konieczna jest sala konferencyjna i przybycie na miejsce wszystkich uczestników?

Kiedyś nie było telewizji. Ludzie dowiadywali się o ważnych sprawach dzięki przekazowi "z ust do ust". Z czasem coraz bardziej zaczęły rozwijać się gazety, w których można było przeczytać to, co jakaś osoba ma do powiedzenia. Gazety kreowały rzeczywistość, bo nic poza treściami z gazet i ustnymi przekazami nie docierało do mieszkańców globu. Potem pojawiło się radio, telewizja. Wciąż swą specyfiką przypominały trochę "więcej potrafiące gazety". Gadające lub potrafiące poruszać sylwetkami ludzi i przedmiotów, ale wciąż dające jedynie z góry zaprojektowany przekaz. Aż nastał czas multimediów.

Apple nie odwołuje swojej konferencji WWDC 2020. Nie ma takiej potrzeby. Nie obawia się koronawirusa. Chociaż firma jest w pełni świadoma tragicznych konsekwencji obecnej epidemii i problemów, z którymi muszą się zmierzyć mieszkańcy globu, to koronawirus nie ma bezpośredniego wpływu na konferencję dla programistów technologii Apple. Jakim cudem? Internetem! Konferencja Apple odbędzie się w internecie.

Od czasów wynalezienia pisma ludzkość wymyśliła:

- wideo w technologii 4K, pokazujące przedmioty wyraźniej, niż ludzkie oko jest to w stanie dostrzec na żywo

- aparaty cyfrowe, które ma praktycznie każdy, nawet jeżeli ich nie kupował (w telefonie)

- urządzenia cyfrowe, z którymi spędzamy wielokrotnie więcej czasu, niż z przyjaciółmi i z rodziną

- platformy elektroniczne, portale, Facebook, Instagram, fora dyskusyjne, gromadzące niezliczone rzesze ludzi

- filmy, które każdy może opublikować, skomentować, ocenić, polecić znajomym i odtworzyć, gdziekolwiek jest (smart TV, komputery, zegarki, telefony)

W efekcie możemy doświadczyć więcej i lepiej, nie ruszając się z domu. Od dłuższego czasu wiele osób zastanawiało się, "po co to robimy"? Po co podróżujemy wiele tysięcy kilometrów aby posłuchać kogoś, kogo możemy posłuchać we własnym domu? I do tego zadać mu pytania. Po co przez wiele kilometrów wieziemy na wystawę sprzęt, który ludzie potem komentują "o, to ten co go widziałem na takim i takim filmie"? Pierwszy krok postawiła społeczność graczy. Grają przez internet, rozmawiają przez internet, czerpią wiedzę z internetu i spotykają się na różnych eventach, organizowanych na platformach do grania. Popularne niegdyś "meet upy" z Youtuberami są jedynie namiastkami wydarzeń, organizowanych online w internecie, w których bierze jednocześnie udział wiele milionów graczy.

Apple postawiło krok, z którego nie da się już wycofać. Można zorganizować światowy kongres, w którym weźmie udział nie wiele tysięcy ludzi, lecz kilkadziesiąt milionów ludzi. Co więcej, po pewnym czasie, potrzebnym na akomodację do nowych warunków, kongresy online będą bardziej efektywne, niż przesiadywanie w zatłoczonych salach po wielu godzinach lotu.

Motocykliści wyjadą na drogi i znów spotkają się w trasie. Zrobią to szybciej, niż nam się wydaje, bo unikanie tłoku (nie ma tłoku na motocyklu) i świeże powietrze (motocykliści często podróżują na "łono natury") są nawet zalecane w obecnej epidemii koronawirusa. Do tego czasu zrobią to, co programiści Apple WDC - użyją internetu. Obejrzą swoje wymarzone motocykle, zapytają znajomych o zdanie, zrobią wizualizacje planowanych na sezon 2020 zmian, a nawet zamówią motocykle i zapłacą zaliczki. Wszystko bez wychodzenia z domu, a już na pewno bez konieczności wchodzenia w tłum. Koronawirus jest straszną plagą naszych czasów, przez którą wiele osób ucierpi. I to nie tylko zdrowotnie, ale też ekonomicznie. Ale zmusi też ludzi do porzucenia wielu swoich dotychczasowych nawyków i przejścia na narzędzia elektroniczne, takie jak wideokonferencje dla pracowników zamkniętych biur, czy nauczanie przez komputer dla dzieci w szkołach. Szkoda, że jeszcze szersze przejście do świata cyfrowego jest wymuszone przez bez wątpienia największą katastrofę epidemiologiczną naszych czasów, ale przejście to jest krokiem, który i tak nas czekał.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr