tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Premiery motocyklowe 2021 - czy to pocztek nowego trendu? Gdzie teraz zobaczysz nowe modele?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Premiery motocyklowe 2021 - czy to pocztek nowego trendu? Gdzie teraz zobaczysz nowe modele?

Autor: Alonzo 2021.01.16, 17:26 1 Drukuj

Zawsze było tak, że premiera nowego modelu motocykla odbywała się w świecie rzeczywistym. Dziennikarze mieli możliwość nagrania filmów i zrobienia zdjęć na testach prasowych. Po to, by szybko opublikować wyniki swojej pracy w internecie. Organizowane były targi, by każdy mógł osobiście dotknąć motocykla, przymierzyć się do niego i zrobić zdjęcie. Potem oczywiście w internecie odbywały się burzliwe dyskusje w komentarzach, jakie są nowe motocykle, co w nich poprawiono, co popsuto itd… Ten porządek rzeczy zdawał się być niezmienny. Aż pojawiła się izolacja, ograniczenia, … czyli skutki koronawirusa.

Ubiegły rok, pomimo że pandemiczny, nie spowodował załamania się sprzedaży motocykli. Większym problemem były zakłócenia w pracy fabryk, wymuszone lock downem, niż brak popytu ze strony klientów. W Polsce mieliśmy sytuację wyjątkową, bo nasz rozwijający się dopiero rynek motocyklowy zanotował wzrost. Polacy, którzy od zawsze marzyli o motocyklach, uznali lock down za dobry pretekst, by zacząć jeździć. Z kolei Ci, którzy już jeździli, w ubiegłym roku robili to częściej. Jazda motocyklem jest wspaniałą przygodą, którą można przeżyć bez przekraczania wielu granic i narażania się na skutki regulacji "covidowych" w różnych krajach. Producenci zapragnęli promować swoje motocykle tak, by klienci salonów w roku 2021 wybrali właśnie ich produkty. Skierowali swoją uwagę w kierunku internetu, a wyniki pierwszych prób premier online pozytywnie zaskoczyły wszystkich.

NAS Analytics TAG

Internet otworzył nowy wymiar promocji motocykli. Jeszcze nigdy w historii premierom nie towarzyszyło tak duże "sprzężenie zwrotne" ze strony motocyklistów. Premiery online cieszą się dużą popularnością, bo są czymś ciekawym i wartościowym w internecie, wypełnionym treściami niskiej jakości. Dodatkowo publikowanie starannie wybranych przez producentów daje im możliwość kontrolowania tego, co otrzymują ich przyszli klienci. Nieraz zdarzało się, że najbardziej popularnym zdjęciem z premiery było takie, o którym przedstawiciele marki chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Teraz przez wiele dni dostajemy tylko oficjalne zdjęcia oraz filmy i … "z braku laku" … patrzymy tylko na nie. To otworzyło przed markami motocyklowymi nowy świat i nowe możliwości.

O tym, że prezentacja i promocja motocykli przez internet się sprawdziła, przekonamy się 26 stycznia. Tego właśnie dnia premierę swoich motocykli zaplanowali Triumph, KTM i Kawasaki. To, że aż 3 marki robią premierę swoich modeli w ciągu jednego dnia, pokazuje, z jakim zapałem producenci zaczęli stosować tę nową formułę. Kawasaki, podobnie jak KTM, ukrywają jeszcze nazwy modeli, które chcą zaprezentować. U "zielonych" może to być KLX 300 i KLX 650. W przypadku KTMa mamy mocne przesłanki, by podejrzewać premierę dużego Super Adventure. Triumph pokaże Speeda 1200. Film, zapowiadający premierę Kawasaki umieszczamy poniżej.

O premierach Triumpha i KTMa pisaliśmy w osobnych wiadomościach:

https://www.scigacz.pl/Triumph,Speed,Triple,1200,RS,zadebiutuje,w,styczniu,Zobacz,zapowiedz,brytyjskiego,ataku,na,klase,motocykli,hyper,naked,40518.html

https://www.scigacz.pl/Czy,to,KTM,1290,Super,Adventure,R,Przekonamy,sie,26,stycznia,Dzwiek,chyba,zdradza,wszystko,40559.html

Motocykliści są osobnikami stadnymi i muszą spotykać innych motocyklistów. Jednak koszt marketingu jest istotną pozycją w bilansie każdego producenta i importera motocykli. Jeżeli można zrobić tak wiele w internecie, to czy w centralach największych film księgowi nie analizują konsekwencji ograniczenia nakładów na niektóre działania w świecie rzeczywistym. Organizacja targów, czy wysyłanie wielu redakcji na testy zagraniczne, to często ogromne koszty. Motocyklem nie można jeździć po ekranie. OK, można, ale to nie jest prawdziwa jazda. Więc spotkania w świecie realnym zawsze będą główną aktywnością motocyklistów. Pytanie, jak sukces marketingu online wpłynie na promocję i prezentację kolejnych modeli w przyszłości. Jeżeli masz jakieś swoje przemyślenia, to czekamy na nie w komentarzach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr