tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Targi we Frankfurcie znikają z mapy motoryzacyjnych wydarzeń
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Targi we Frankfurcie znikają z mapy motoryzacyjnych wydarzeń

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.06, 09:00 1 Drukuj

Targi Frankfurt Motor Show przechodzą do historii. Imprezy motoryzacyjne przez lata elektryzowały wszystkich, którzy odczuwają choć odrobinę ekscytacji, kiedy do ich nozdrzy dotrze zapach benzyny. Teraz wygląda na to, że są nam coraz mniej potrzebne.

W 1979 roku grupa Buggles śpiewała o tym, że video zabiło gwiazdę radiową. Piosenka ta nadal jest aktualna w kontekście zmian zachodzących dzięki nowym technologiom. W dobie internetowych premier, plotek i materiałów szpiegowskich rozprzestrzeniających się z prędkością błyskawicy oraz rozwoju technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości targi motoryzacyjne tracą na znaczeniu.

NAS Analytics TAG

Pierwszą ofiarą internetowego trendu jest Frankfurt Motor Show. Organizujące go niemieckie stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego podało, że przyszłoroczna edycja nie odbędzie się. Stowarzyszenie poinformowało, że chciałoby przenieść imprezę do innego miasta. Wśród kandydatów są Berlin, Hamburg i Monachium.

Czy targi motoryzacyjne powoli zaczną przechodzić do historii? W dobie czarnego PR-u, jaki różnej maści aktywiści robią przemysłowi motoryzacyjnemu oraz w dobie rozwoju nowych technologii tego typu imprezy straciły swój dawny prestiż i blask. Do tego dochodzą kwestie finansowe. Pomimo, że kupujemy coraz więcej samochodów i motocykli, to koszty produkcji również rosną, a cierpią na tym budżety marketingowe. W ostatnich latach można również zaobserwować trend, że marki wolą przyciągać klientów do salonów niż organizować huczne światowe pokazy.

Co z targami motocyklowymi? Choć EICMA i Intermot mają się dobrze, to widać, że producenci nieco zmienili swoje zwyczaje w kwestii prezentacji produktów. Chyba najważniejszym sygnałem zmian, które mogą nadejść, była prezentacja nowych motocykli Ducati sporo przed targami EICMA. Wcześniej producent organizował pokaz premier w poniedziałek przed dniem prasowym, a teraz zrobił to w październiku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę