tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak zadbać o ciuchy motocyklowe po sezonie?
NAS Analytics TAG

Jak zadbać o ciuchy motocyklowe po sezonie?

Autor: Informacja prasowa 2012.10.16, 13:34 Drukuj

Jesień to czas kiedy wielu z nas odstawia motocykle na należny im odpoczynek. Często niestety pomijamy w posezonowych czynnościach odpowiednią konserwację odzieży. Jak to zrobić zostało już napisane w oddzielnym artykule. Teraz jednak poradzimy Wam czym to zrobić.

Ubrania tekstylne i bielizna termoaktywna

Ze względu na specyficzne materiały i membrany wykorzystywane do uszycia tych części naszej garderoby, należy im się szczególna uwaga. Oczywiście możemy skorzystać z pralki, ale absolutnie należy wystrzegać się proszków i tym podobnych detergentów. Większe zabrudzenia najlepiej potraktować punktowo przy pomocy specjalnego preparatu takiego jak Textil Wash od firmy S100. Po usunięciu takich plam możemy z powodzeniem wyprać garderobę w tym samym środku. Usunie on bakterie i nieprzyjemne zapachy. Należy jednak pamiętać, że wirowanie w pralce trzeba ustawić na jak najmniejszych obrotach. O stosowaniu płynu do płukania również powinniśmy zapomnieć!

Kolejnym krokiem, który możemy wykonać po wyschnięciu odzieży tekstylnej, to jej impregnacja. S100 posiada w swojej ofercie impregnat, którego działanie sprawdziliśmy sami.

Odzież skórzana

Przede wszystkim kategorycznie odradzamy pranie w pralce. Najlepiej czyścić skórę miękką ściereczką lub gąbką z odpowiednim preparatem. Jeśli jednak jest mocno zaniedbana, możemy odmoczyć trudne do usunięcia zabrudzenia najpierw w wodzie z odpowiednim preparatem do prania. Do usuwania punktowych zabrudzeń polecamy mydło do skóry firmy Bike It. Te produkty są stworzone na bazie naturalnych składników, m.in. wosku pszczelego. Ich użycie zapewnia ochronę kolorów i utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry. Wyprana w pralce lub agresywnym detergencie stanie się sztywna, nieprzyjemna w użytkowaniu, może stracić kolory, a drobne uszkodzenia staną się bardziej widoczne. Wewnętrzną stronę skórzanych ubrań najlepiej jest uprać ręcznie w takich samych środkach jak do tekstyliów, w ostateczności wodą z mydłem.

Odzież skórzaną po praniu warto zabezpieczyć środkiem, który zadba o kolory i zabezpieczy przed wpływem wilgoci. Tutaj polecamy szczególnie S100 Leder Pflege.

Kask

To chyba najmniej zaniedbywany przez motocyklistów element odzieży. Poza oczywistymi produktami do czyszczenia kasku i wizjera warto zaopatrzyć się także w piankę do czyszczenia wnętrza, której użycie sprowadza się do spryskania gąbek w środku kasku i odczekania aż zostanie wchłonięta. Nie musimy za każdym razem wyjmować wyściółki żeby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Co więcej – taka pianka idealnie sprawdza się także w pielęgnacji wnętrza butów i rękawic. Do kasków producenci oferują również poboczne rozwiązania takie jak Anti-fog w sprayu lub „wycieraczka w sprayu” - środek tworzący na wizjerze powłokę, która przyspiesza odprowadzanie z niego wody.

Dzięki wymienionym przez nas produktom możecie zadbać o swoje ciuchy motocyklowe i zapewnić sobie ich dłuższe używanie

Zapraszamy do zakupów

Sklep Ścigacz.pl
www.sklep.scigacz.pl
Ul. Konduktorska 4/34
00-775 Warszawa
22 622 68 90

Zdję™cia
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę