tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmierzch pewnej epoki. Suzuki kończy produkcję kultowego modelu NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Zmierzch pewnej epoki. Suzuki kończy produkcję kultowego modelu

Autor: Raff 2018.12.07, 15:09 1 Drukuj

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia produkcji, Suzuki ogłasza zakończenie produkcji modelu Hayabusa. Zapasy magazynowe będą dostępne w USA.

Model Hayabusa zniknął z polskiej oferty Suzuki już jakiś czas temu z powodu niespełnienia wymagań normy Euro 4. Producent miał do końca tego roku czas, by pozbyć się zapasów. W krajach, gdzie normy emisji spalin nie są tak wyśrubowane, na przykład w Japonii i Indiach, nadal można jednak kupić nową Hayabusę.

NAS Analytics TAG

Suzuki ogłosiło jednak, że kończy produkcję modelu wraz z końcem tego roku. Nie będzie on sprzedawany w Japonii, a modele już wyprodukowane będą dostępne u dealerów w Stanach Zjednoczonych do końca roku 2020.

Suzuki Hayabusa, zaprezentowana w 1998 r., była pierwszym motocyklem seryjnym, który pokonał barierę 300 km/h. Aerodynamika motocykla nie zmieniała się przez cały okres produkcji. Motocykl wyposażony był w chłodzony cieczą, czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1340 cm3, mocy 197 KM (przy 9 500 obr/min). Osiągał 155 Nm momentu obrotowego przy 7200 obr/min.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę