tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmierzch pewnej epoki. Suzuki koczy produkcj kultowego modelu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmierzch pewnej epoki. Suzuki koczy produkcj kultowego modelu

Autor: Raff 2018.12.07, 15:09 1 Drukuj

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia produkcji, Suzuki ogłasza zakończenie produkcji modelu Hayabusa. Zapasy magazynowe będą dostępne w USA.

Model Hayabusa zniknął z polskiej oferty Suzuki już jakiś czas temu z powodu niespełnienia wymagań normy Euro 4. Producent miał do końca tego roku czas, by pozbyć się zapasów. W krajach, gdzie normy emisji spalin nie są tak wyśrubowane, na przykład w Japonii i Indiach, nadal można jednak kupić nową Hayabusę.

NAS Analytics TAG

Suzuki ogłosiło jednak, że kończy produkcję modelu wraz z końcem tego roku. Nie będzie on sprzedawany w Japonii, a modele już wyprodukowane będą dostępne u dealerów w Stanach Zjednoczonych do końca roku 2020.

Suzuki Hayabusa, zaprezentowana w 1998 r., była pierwszym motocyklem seryjnym, który pokonał barierę 300 km/h. Aerodynamika motocykla nie zmieniała się przez cały okres produkcji. Motocykl wyposażony był w chłodzony cieczą, czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 1340 cm3, mocy 197 KM (przy 9 500 obr/min). Osiągał 155 Nm momentu obrotowego przy 7200 obr/min.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr