tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hayka w automacie. Suzuki składa wniosek patentowy na ciekawą przekładnię

Hayka w automacie. Suzuki składa wniosek patentowy na ciekawą przekładnię

Autor: Raff 2018.02.16, 14:05 2 Drukuj

Półautomatyczna skrzynia biegów może być jednym z rozwiązań, które znajdą się w długo oczekiwanym następcy Suzuki Hayabusy. Japończycy złożyli właśnie dokumenty patentowe.

Informacje o nowej Hayce pojawiają się, jak to u Suzuki, z godną lepszej sprawy regularnością. Fani marki wypatrują najmniejszych sygnałów świadczących o nadejściu nowej, świeżej, wyposażonej w nowoczesne rozwiązania Hayabusy.

Jednym z takich rozwiązań może być półautomatyczna przekładnia, której szkice patentowe zostały złożone w odpowiednich urzędach w Japonii, Niemczech i USA. Znalazło się w nich urządzenie, które współpracuje ze sprzęgłem podczas zmiany biegów. Nie wygląda na to, by skrzynia, jak ma to miejsce w hondowskim systemie DCT, obsługiwana była przy kierownicy. Suzuki pozostanie raczej przy tradycyjnej, nożnej dźwigni.

Nowa Hayabusa rysuje nam się zatem coraz ciekawiej. Oprócz prawdopodobnego kompresora i półaktywnego zawieszenia, na pokładzie znajdzie się także półautomatyczna przekładnia z tradycyjnym sposobem zmiany biegów. Cieszy fakt, że Hamamatsu, zdecydowało się pozostawić klasyczne rozwiązanie.

Szkice patentowe dostępne są na stronie morebikes.co.uk.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę