tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hayka w automacie. Suzuki składa wniosek patentowy na ciekawą przekładnię
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hayka w automacie. Suzuki składa wniosek patentowy na ciekawą przekładnię

Autor: Raff 2018.02.16, 14:05 2 Drukuj

Półautomatyczna skrzynia biegów może być jednym z rozwiązań, które znajdą się w długo oczekiwanym następcy Suzuki Hayabusy. Japończycy złożyli właśnie dokumenty patentowe.

Informacje o nowej Hayce pojawiają się, jak to u Suzuki, z godną lepszej sprawy regularnością. Fani marki wypatrują najmniejszych sygnałów świadczących o nadejściu nowej, świeżej, wyposażonej w nowoczesne rozwiązania Hayabusy.

NAS Analytics TAG

Jednym z takich rozwiązań może być półautomatyczna przekładnia, której szkice patentowe zostały złożone w odpowiednich urzędach w Japonii, Niemczech i USA. Znalazło się w nich urządzenie, które współpracuje ze sprzęgłem podczas zmiany biegów. Nie wygląda na to, by skrzynia, jak ma to miejsce w hondowskim systemie DCT, obsługiwana była przy kierownicy. Suzuki pozostanie raczej przy tradycyjnej, nożnej dźwigni.

Nowa Hayabusa rysuje nam się zatem coraz ciekawiej. Oprócz prawdopodobnego kompresora i półaktywnego zawieszenia, na pokładzie znajdzie się także półautomatyczna przekładnia z tradycyjnym sposobem zmiany biegów. Cieszy fakt, że Hamamatsu, zdecydowało się pozostawić klasyczne rozwiązanie.

Szkice patentowe dostępne są na stronie morebikes.co.uk.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę