tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Uśmiech za milion dolarów" - wystawa zdjęć Nicky'ego Haydena na torze Imola NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Uśmiech za milion dolarów" - wystawa zdjęć Nicky'ego Haydena na torze Imola

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.15, 12:55 Drukuj

Dokładnie 69 najlepszych zdjęć "Kentucky Kida" tworzy specjalną wystawę w jednym z obiektów na włoskim torze Imola. Jej autorem jest wieloletni fotograf MotoGP,  Mirco Lazarri, który towarzyszył Haydenowi w najważniejszych momentach jego kariery.

Już za dwa dni minie dokładnie rok od fatalnego wypadku Haydena, a 22 maja przypada pierwsza rocznica jego odejścia. Z tego powodu na całym świecie organizowane są wydarzenia mające uczcić pamięć Mistrza Świata MotoGP z 2006 roku. Trzy najszerzej do tej pory opisywane to postawienie pomnika i ustanowienie Dnia Nicky’ego Haydena w jego rodzinnym mieście Owensboro, zbudowanie Ogrodu Pamięci w miejscu jego wypadku w Misano, a także nadanie jego imienia jednemu z zakrętów na torze w Austin w Teksasie.

NAS Analytics TAG

Następnym rocznicowym wydarzeniem jest otwarcie na torze Imola wystawy fotografii Nicky’ego, jakie przez 16 lat obecności na torach całego świata udało się zrobić włoskiemu fotografowi Mirco Lazarriemu. Spośród tysięcy zdjęć musiał wybrać 69 najlepiej oddających nie tylko sportowy talent i sukcesy amerykańskiego zawodnika, ale też jego niepowtarzalne poczucie humoru i sposób bycia, które zjednały mu rzesze fanów. Liczba 69 jest oczywiście nieprzypadkowa - to przecież doskonale znany numer startowy "Kentucky Kida".

Lazarri był obok Haydena we wszystkich najważniejszych momentach jego kariery. W swojej pracy nie poprzestawał na dokumentacji samych wyścigów, ale zawsze starał się wydobyć cechy charakteru poszczególnych zawodników. Z tego powodu wystawa "Uśmiech za milion dolarów" dostarcza widzom niepowtarzalnych emocji.

Zwiedzając słynny tor Imola zdecydowanie warto odwiedzić również pawilon, w którym zgromadzono 69 fantastycznych zdjęć Nicky’ego Haydena. Wystawa będzie dostępna dla gości do 10 czerwca.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę