tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda CBR1000RR SP2 Nicky'ego Haydena na sprzeda!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda CBR1000RR SP2 Nicky'ego Haydena na sprzeda!

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.20, 11:46 1 Drukuj

Holenderski zespół Ten Kate, do niedawna startujący w cyklu WSBK, wystawił na sprzedaż totalny unikat, który jest absolutną kolekcjonerską petardą. Do wzięcia jest ostatni motocykl, na którym ścigał się Nicky Hayden - CBR1000RR SP2 w barwach teamu Red Bull Honda.

O bankructwie teamu Ten Kate i wyprzedaży jego maszyn pisaliśmy już na początku roku. Wygląda na to, że "srebra rodowe" w postaci motocykla, na którym ścigał się nieodżałowany Nicky Hayden, zostawiono na sam koniec. Amerykański zawodnik, mistrz świata MotoGP z 2006 roku, zmarł na skutek obrażeń po wypadku drogowym w maju 2017 roku. Do tego czasu jeździł w WSBK właśnie dla holenderskiej ekipy Ten Kate, wtedy pod nazwą Red Bull Honda World Superbike Team. Nicky zdążył rozpocząć sezon 2017 i zaliczyć pięć rund - ostatnią we Włoszech na torze Imola.

NAS Analytics TAG

Sprzedawany egzemplarz to dokładnie ten sam, którego używał Hayden. Jest oznaczony grafikami ze słynnym numerem startowym 69, a jego specyfikacja została ułożona pod wymagania Nicky’ego. Numery seryjne silnika, nadwozia i elektroniki są takie same, motocykl posiada ponadto certyfikaty autentyczności wystawione przez zespół Ten Kate i samą Hondę. Oto część bogatej listy zastosowanych tu komponentów:

 • silnik: Honda, po tuningu Ten Kate Racing (TKR) i Coswortha
 • elektronika: Cosworth z pakietem fly-by-wire od TKN
 • zawieszenie: Ohlins w specyfikacji WSBK
 • hamulce: Nissin i Yutaka
 • rama: karbonowo-aluminiowa
 • wahacz: TKR/GMPS
 • koła: Marchesini
 • wydech: Akrapovic w specyfikacji WSBK

Motocykl jest w doskonałym, kolekcjonerskim stanie. Równie dobrze może stanąć na wystawie, co pojawić się na torze. Wyjściowa cena tej maszyny, ze względu na jej wartość historyczną, związaną z postacią Nicky’ego Haydena, jest o ok. 43 tysiące zł wyższa od pozostałych motocykli wyprzedawanych przez Ten Kate. Aby stać się właścicielem rakiety z numerem 69, należy przygotować 95 tysięcy euro, czyli ok. 407 tysięcy zł. Więcej informacji uzyskacie pisząc na adres k.bos@tenkateracing.com

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr