tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kierowca, ktry spowodowa wypadek Haydena, skazany za zabjstwo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kierowca, ktry spowodowa wypadek Haydena, skazany za zabjstwo

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.11, 11:08 1 Drukuj

Od fatalnego wypadku Nicky’ego Haydena minęło już półtora roku. Świat wyścigów motocyklowych otrząsnął się i poszedł do przodu, ale dwa procesy we Włoszech trwają do dziś. Właśnie zapadł wyrok w pierwszej instancji w procesie karnym kierowcy winnego spowodowania kolizji.

We Włoszech toczą się dwa oddzielne postępowania w sprawie wypadku Haydena. Jeden z nich to proces cywilny, który wytoczyła sprawcy rodzina zawodnika. Domagają się oni 6 milionów dolarów odszkodowania, czyli maksymalnej kwoty, którą według tamtejszego prawa mogą pokryć firmy ubezpieczeniowe.

NAS Analytics TAG

Drugi proces to proces karny, z udziałem włoskiej prokuratury, toczący się z urzędu i dotyczący zarzutów o charakterze kryminalnym. Ogłoszono właśnie wyrok pierwszej instancji. Kierowca został uznany winnym zabójstwa, ale mimo tego mocnego określenia, zasądzona kara jest łagodna. Skazano go na rok więzienia w zawieszeniu, utratę prawa jazdy i nakaz zapłaty kosztów sądowych.

Jak podkreślał sędzia, to kierowca auta winien jest kolizji, mimo że Hayden wyjechał na rowerze z drogi podporządkowanej. Peugeot 206 poruszał się bowiem z prędkością ok. 70 km/h na ograniczeniu do 50. Gdyby jechał przepisowo, miałby szansę uniknąć zderzenia.

Widoczność na skrzyżowaniu w mieście Misano, na którym doszło do wypadku, była wtedy mocno ograniczona rosnącym tam żywopłotem, na co zwracał uwagę kierujący autem. Adwokat skazanego kierowcy zapowiada więc apelację:

To dramat dla obu rodzin. Będziemy apelować. Nie wszystkie raporty z miejsca zdarzenia zostały wzięte pod uwagę. Mój klient zrobił wszystko, by uniknąć zderzenia. Jesteśmy tego pewni, stąd apelacja.

Na miejscu wypadku, z inicjatywy przyjaciół, urządzono ogród pamięci Nicky’ego Haydena.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr