tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwsza rocznica mierci Nicky'ego Haydena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pierwsza rocznica mierci Nicky'ego Haydena

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.22, 13:44 Drukuj

Dokładnie rok temu, 22 maja 2017 roku, na zawsze opuścił nas Nicky Hayden, mistrz świata MotoGP w sezonie 2006. Cały świat sportu motocyklowego składa dziś hołd amerykańskiemu zawodnikowi.

Treningi kolarskie są nieodłączną częścią życia zawodników motocyklowych. Uśmiechnięte twarze w rowerowych kaskach regularnie widujemy na profilach niemal wszystkich kierowców MotoGP. Dla "Kentucky Kida", który przecież na co dzień pruł po torze z prędkościami rzędu 300 km/h, jeden z rowerowych wyjazdów okazał się fatalny w skutkach.

NAS Analytics TAG

Hayden, po zakończonym weekendzie na torze Imola, postanowił odwiedzić w Misano swojego przyjaciela, mechanika Denisa Pazzagliniego. W czasie pobytu, 17 maja, wybrał się na szybki trening na rowerze. Na skrzyżowaniu ulic Tavoleto i Rafaelli został staranowany przez auto. Doznał poważnych urazów głowy, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej i pięć dni później zmarł w szpitalu w Cesenie, nie odzyskawszy przytomności.

Pazzaglini, wraz z grupą przyjaciół i fanów Haydena, doprowadził do utworzenia na feralnym skrzyżowaniu ogrodu pamięci, poświęconego zmarłemu zawodnikowi. Z kolei władze jego rodzinnego miasta Owensboro w stanie Kentucky odsłonią w przyszłym miesiącu jego pomnik, a dzień 9 czerwca będzie tam Dniem Nicky’ego Haydena. Dodatkowo jeden z zakrętów na torze Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, na którym rozgrywane jest GP Ameryki, otrzymał również imię Nicky’ego.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr