tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda i AMA budują dwa unikalne customy w hołdzie Nicky'emu Haydenowi NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda i AMA budują dwa unikalne customy w hołdzie Nicky'emu Haydenowi

Autor: Raff 2018.05.23, 14:31 Drukuj

Dwa unikalne motocykle zbudują wspólnie Honda i American Motorcycle Association w hołdzie dla zmarłego tragicznie w ubiegłym roku Nicky'ego Haydena.

Nicky Hayden był jedną z najbardziej wyrazistych postaci w MotoGP, tytuł mistrzowski zdobył w sezonie 2006. Hayden ścigał się także na flat trackach. Dla uhonorowania pamięci po wybitnym kierowcy, Honda i American Motorcycle Association postanowiły zbudować dwa unikalne motocykle, które mają być swoistym hołdem dla zmarłego tragicznie zawodnika - CBR1000RR i Honda XR650L.

NAS Analytics TAG

CBR1000RR będzie odwzorowaniem oryginalnego malowania motocykla Haydena z wyścigów MotoGP, zaś XR650L zostanie zmodyfikowany dla potrzeb wyścigów flat-track przez utytułowanego tunera Tony'ego Prusta z Analog Cycles.

Pierwsze wizualizacje projektów zostaną zaprezentowane 6 lipca podczas AMA Vintage Motorcycle Days w Lexington w stanie Ohio. Same motocykle będzie można zobaczyć podczas AMA Legends & Champions Weekend w Columbus, 7 grudnia.

Oba jednoślady odwiedzą najważniejsze imprezy motocyklowe w Stanach Zjednoczonych, a następnie stanowić będą część ekspozycji Motorcycle Hall of Fame na kampusie AMA w Pickerington. Ostatecznie trafią pod młotek, a dochód ich sprzedaży zasili fundację American Motorcycle Heritage.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę