tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Holender wygrywa pierwszy raz w historii WorldSBK
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Holender wygrywa pierwszy raz w historii WorldSBK

Autor: Jarek BENITO Czech 2018.05.26, 17:32 Drukuj

…i właśnie holenderski hymn usłyszeliśmy po historycznym, sobotnim wyścigu klasy Superbike na brytyjskim torze Donington Park. Totalna porażka Ducati.

DeCuunLXUAAKK0o

NAS Analytics TAG

Superpole padło łupem Toma Sykesa. Obok zawodnika Kawasaki Racing Team, w pierwszej linii do wyścigu numer 1, stanął jego kolega z zespołu Jonathan Rea i specjalista od jazdy po deszczu, powracający w MotoGP - Loris Baz.

Chaz Davies dopiero dziewiąty, Melandri dwunasty. Dobrze zakwalifikowała się ekipa Aprilii, gdyż Savadori osiągnął czwarty rezultat, a Laverty siódmy. Leon Haslam odnotowuje dobry powrót do Mistrzostw Świata, gdyż SP ukończył  z jedenastym wynikiem, tuż za Rayem, który z "dziką kartą" dosiadł motocykla Suzuki, których na co dzień nie widzimy w kategorii WorldSBK.

 

Zaczynamy na całe szczęście suchy wyścig. Jonathan Rea wychodzi na prowadzenie już w pierwszym łuku. Zapowiadała się wielka ucieczka i wygrana zgodnie z tradycją ostatnich lat. Lowes wskakuje na trzecią pozycję i mamy prowadzącą trójkę Brytyjczyków. Michael Van Der Mark wbija się przed swojego partnera z garażu i goni zielone Kawasaki. Sykes i Rea walczą ze sobą, co jest "wodą na młyn" dla głodnego wygranej holendra. Yamahy mają fenomenalne tempo, szczególnie pod nieobecność motocykli Ducati w czołówce.

Kawasaki się tasują co chwilę i nie tablic w stylu: "Fernando i faster than you…", co jest piękne w tym sporcie. Obaj "zieloni" popełniają drobne błędy, a VD Mark wyczekuje odpowiedniego momentu. Ma naprawdę dobre tempo i potencjał na podium, a nawet na zwycięstwo…pierwsze w klasie Superbike. Pokonać dominujących Brytyjczyków, na ich własnej ziemi, byłoby wspaniałym osiągnięciem.

Dwunaste okrążenie jest przełomem, gdyż Rea wchodzi zbyt szeroko w zakręt, co wykorzystuje zawodnik Pata Yamaha z numerem "60". Po chwili siedzi już na ogonie Sykesa, by na dzewięć okrążeni przed końcem, wskoczyć na czoło wyścigu i zacząć wielką ucieczkę. Po jednym okrążeniu, ma przewagę prawie jednej sekundy, a Panowie z Kawasaki, zamiast współpracować i gonić Holendra, dalej walczą ze sobą. Jonathan Rea goni z całych sił, lecz walka z "kumplem" wycisnęła resztki sił z opon, co nie pozwoliło na walkę o zwycięstwo.

W międzyczasie Marco Melandri ląduje na poboczu. A po chwili Xavi Fores rezygnuje z rywalizacji i zjeżdża do paddocku, co pewnie jest związane z jego przerażającym, piątkowym "dzwonem".

DeD1nPiW0AEuyLj

Mark Van Der Mark.

DeIBfDPWAAA3FgH

Holenderski zawodnik zespołu PATA Yamaha otworzył nowy rozdział w historii wyścigów Superbike, zostając pierwszym zawodnikiem z kraju tulipanów i wiatraków, wygrywającym wyścig w klasie WorldSBK. Przeciął również totalną dominację brytyjskich zawodników i może nabrać "wiatru w żagle". Podium uzupełniają Rea i Sykes.

DeIBfDAX4AEWIat

Za nimi druga Yamaha pod kontrolą Alexa Lowesa.

Gratulacje należą się zawodnikom Kawasaki, którzy "podarowali" VD Markowi to zwycięstwo, przez walkę pomiędzy sobą. Świetna postawa Milwaukee Aprilia. Savadori ukończył na piątej, Laverty na szóstej pozycji. Za nimi Baz, z całkiem dobrym tempem na suchym torze. Davies na najszybszym Ducati dopiero ósmy, przed Haslamem i Camierem.

DeEipJhXcAELIuV

Ładny wyścig przejechał Ray na Suzuki GSX-R1000.

Piękny wyścig, wręcz fenomenalny, co tylko podkręca atmosferę przed niedzielnym ściganiem. Będzie się działo i tego możemy być pewni.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr