tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pomnik i Dzień Nicky'ego Haydena w jego rodzinnym mieście NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pomnik i Dzień Nicky'ego Haydena w jego rodzinnym mieście

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.11, 15:18 Drukuj

Choć od śmierci "Kentucky Kida"  minął już ponad rok, wydarzenia związane z uczczeniem jego pamięci wciąż odbywają się na całym świecie. Za niecały miesiąc w jego rodzinnym mieście Owensboro w stanie Kentucky odsłonięty będzie jego pomnik, a 9 czerwca ustanowiono tam Dniem Nicky’ego Haydena.

60-tysięczne Owensboro w stanie Kentucky to miasto, w którym rodzina Haydenów ma status honorowych obywateli. Najsłynniejszy z nich to oczywiście urodzony tutaj Nicky, Mistrz Świata MotoGP z 2006 roku. Wieść o jego śmierci wstrząsnęła całym światem, ale to właśnie w Owensboro atmosfera żałoby była najbardziej odczuwalna.

NAS Analytics TAG

Władze miasta, na czele z burmistrzem Tomem Watsonem, kończą właśnie przygotowania do oficjalnych uroczystości upamiętniających "Kentucky Kida". 9 czerwca odsłonięty będzie pomnik Nicky’ego, który już zawsze będzie przypominał o słynnym obywatelu. Data nie została wybrana przypadkowo - zapisywana w amerykańskim układzie (6/9) jest bezpośrednim nawiązaniem do numeru startowego zawodnika - 69. Co więcej, nie będzie to jednorazowa uroczystość - od teraz co roku 9 czerwca w Owensboro będzie obchodzony Dzień Nicky’ego Haydena.

To nie pierwsze tak efektowne uczczenie słynnego zawodnika. Tuż obok miejsca jego wypadku we włoskim Misano powstał specjalny ogród pamięci. Także władze toru Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, nazwały jeden z zakrętów imieniem Nicky’ego Haydena.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę