tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pomnik i Dzie Nicky'ego Haydena w jego rodzinnym miecie
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pomnik i Dzie Nicky'ego Haydena w jego rodzinnym miecie

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.11, 15:18 Drukuj

Choć od śmierci "Kentucky Kida"  minął już ponad rok, wydarzenia związane z uczczeniem jego pamięci wciąż odbywają się na całym świecie. Za niecały miesiąc w jego rodzinnym mieście Owensboro w stanie Kentucky odsłonięty będzie jego pomnik, a 9 czerwca ustanowiono tam Dniem Nicky’ego Haydena.

60-tysięczne Owensboro w stanie Kentucky to miasto, w którym rodzina Haydenów ma status honorowych obywateli. Najsłynniejszy z nich to oczywiście urodzony tutaj Nicky, Mistrz Świata MotoGP z 2006 roku. Wieść o jego śmierci wstrząsnęła całym światem, ale to właśnie w Owensboro atmosfera żałoby była najbardziej odczuwalna.

NAS Analytics TAG

Władze miasta, na czele z burmistrzem Tomem Watsonem, kończą właśnie przygotowania do oficjalnych uroczystości upamiętniających "Kentucky Kida". 9 czerwca odsłonięty będzie pomnik Nicky’ego, który już zawsze będzie przypominał o słynnym obywatelu. Data nie została wybrana przypadkowo - zapisywana w amerykańskim układzie (6/9) jest bezpośrednim nawiązaniem do numeru startowego zawodnika - 69. Co więcej, nie będzie to jednorazowa uroczystość - od teraz co roku 9 czerwca w Owensboro będzie obchodzony Dzień Nicky’ego Haydena.

To nie pierwsze tak efektowne uczczenie słynnego zawodnika. Tuż obok miejsca jego wypadku we włoskim Misano powstał specjalny ogród pamięci. Także władze toru Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, nazwały jeden z zakrętów imieniem Nicky’ego Haydena.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr