tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W rodzinnym miecie Nicky'ego Haydena odsonito jego pomnik
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

W rodzinnym miecie Nicky'ego Haydena odsonito jego pomnik

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.09, 16:03 Drukuj

Wczoraj wieczorem, w czasie specjalnej ceremonii w mieście Owensboro w Kentucky, odsłonięto pomnik Nicky'ego Haydena. Burmistrz rodzinnego miasta "Kentucky Kida" ogłosił również 9 czerwca corocznym Dniem Haydena.

Na wzruszającą uroczystość przybyli fani Nicky’ego nie tylko z całych Stanów Zjednoczonych, ale również z innych części świata. Wykonany z brązu pomnik to dzieło rzeźbiarza George’a Lundeena, stworzone w ścisłej współpracy z rodziną "Kentucky Kida", która we wczorajszy wieczór dokonała jego odsłonięcia. Burmistrz Owensboro, Tom Watson, w czasie swojego przemówienia ogłosił, że od tej pory co roku dnia 9 czerwca będzie w tym mieście obchodzony Dzień Nicky’ego Haydena. Zapisywana w amerykańskim układzie data (6/9) nawiązuje oczywiście do jego numeru startowego.

NAS Analytics TAG

Słynny amerykański motocyklista zmarł 22 maja 2017 roku, na skutek obrażeń, jakich doznał w wypadku drogowym w czasie treningu rowerowego we włoskim mieście Misano. Był m.in. Mistrzem Świata MotoGP w sezonie 2006, a także wielokrotnym triumfatorem amerykańskich zawodów AMA w klasach Superbike i Supersport.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr