tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W rodzinnym miecie Nicky'ego Haydena odsonito jego pomnik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

W rodzinnym miecie Nicky'ego Haydena odsonito jego pomnik

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.09, 16:03 Drukuj

Wczoraj wieczorem, w czasie specjalnej ceremonii w mieście Owensboro w Kentucky, odsłonięto pomnik Nicky'ego Haydena. Burmistrz rodzinnego miasta "Kentucky Kida" ogłosił również 9 czerwca corocznym Dniem Haydena.

Na wzruszającą uroczystość przybyli fani Nicky’ego nie tylko z całych Stanów Zjednoczonych, ale również z innych części świata. Wykonany z brązu pomnik to dzieło rzeźbiarza George’a Lundeena, stworzone w ścisłej współpracy z rodziną "Kentucky Kida", która we wczorajszy wieczór dokonała jego odsłonięcia. Burmistrz Owensboro, Tom Watson, w czasie swojego przemówienia ogłosił, że od tej pory co roku dnia 9 czerwca będzie w tym mieście obchodzony Dzień Nicky’ego Haydena. Zapisywana w amerykańskim układzie data (6/9) nawiązuje oczywiście do jego numeru startowego.

NAS Analytics TAG

Słynny amerykański motocyklista zmarł 22 maja 2017 roku, na skutek obrażeń, jakich doznał w wypadku drogowym w czasie treningu rowerowego we włoskim mieście Misano. Był m.in. Mistrzem Świata MotoGP w sezonie 2006, a także wielokrotnym triumfatorem amerykańskich zawodów AMA w klasach Superbike i Supersport.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr