tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W rodzinnym mieście Nicky'ego Haydena odsłonięto jego pomnik NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W rodzinnym mieście Nicky'ego Haydena odsłonięto jego pomnik

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.09, 16:03 Drukuj

Wczoraj wieczorem, w czasie specjalnej ceremonii w mieście Owensboro w Kentucky, odsłonięto pomnik Nicky'ego Haydena. Burmistrz rodzinnego miasta "Kentucky Kida" ogłosił również 9 czerwca corocznym Dniem Haydena.

Na wzruszającą uroczystość przybyli fani Nicky’ego nie tylko z całych Stanów Zjednoczonych, ale również z innych części świata. Wykonany z brązu pomnik to dzieło rzeźbiarza George’a Lundeena, stworzone w ścisłej współpracy z rodziną "Kentucky Kida", która we wczorajszy wieczór dokonała jego odsłonięcia. Burmistrz Owensboro, Tom Watson, w czasie swojego przemówienia ogłosił, że od tej pory co roku dnia 9 czerwca będzie w tym mieście obchodzony Dzień Nicky’ego Haydena. Zapisywana w amerykańskim układzie data (6/9) nawiązuje oczywiście do jego numeru startowego.

NAS Analytics TAG

Słynny amerykański motocyklista zmarł 22 maja 2017 roku, na skutek obrażeń, jakich doznał w wypadku drogowym w czasie treningu rowerowego we włoskim mieście Misano. Był m.in. Mistrzem Świata MotoGP w sezonie 2006, a także wielokrotnym triumfatorem amerykańskich zawodów AMA w klasach Superbike i Supersport.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę