tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakrt nr 18 na torze w Austin otrzyma imi Nicky'ego Haydena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Zakrt nr 18 na torze w Austin otrzyma imi Nicky'ego Haydena

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.21, 15:05 Drukuj

Trwający właśnie weekend wyścigowy MotoGP na torze w Austin w Teksasie pełen jest dedykacji dla zmarłego rok temu Nicky"ego Haydena, Mistrza Świata z 2006 roku. Jeden z najszybszych zakrętów toru otrzymał właśnie imię “Kentucky Kida".

Nicky Hayden był jednym z najciężej pracujących, a także lubianych i szanowanych zawodników w paddockach różnych serii wyścigowych na całym świecie. W 2002 roku wygrał amerykański cykl AMA Pro Superbike, co otworzyło mu drogę do MotoGP. W sezonie 2006 został mistrzem w królewskiej klasie, a w sezonie 2016 był piąty w WSBK. Miał szanse i apetyt na więcej - niestety tragiczny wypadek w maju 2017, w czasie treningu na rowerze we włoskim Misano, położył kres marzeniom Amerykanina i jego fanów.

NAS Analytics TAG

W czasie aktualnego weekendu MotoGP na Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, duch "Kentucky Kida" jest wciąż obecny. Ducati wystawiło w swoim paddocku motocykl Desmosedici GP, na którym ścigał się Nicky. Najważniejszy krok w celu uczczenia pamięci amerykańskiego zawodnika poczyniły jednak władze toru w Austin.

Zakręt nr 18, położony u stóp słynnej wieży COTA, otrzymał nazwę "Hayden Hill" i jest pierwszym zakrętem na tym torze nazwanym od imienia słynnej osobistości, związanej z wyścigami. Miejsce to jest w zasadzie kombinacją trzech szybkich prawych łuków i słynie z widowiskowej jazdy zawodników, nierzadko z uślizgami tylnego koła. Doskonale oddaje ducha stylu jazdy Haydena.

DbPM-vxU8AAMGRS

Na pokrytym trawą pagórku, wokół którego biegnie ten zakręt, pojawiła się pokaźna replika numeru startowego 69, obecnego na motocyklu Nicky’ego. "Hayden Hill" już zawsze będzie przypominał o tym fantastycznym zawodniku, który właśnie powinien rozgrywać swój kolejny sezon.

Wcześniej pamięć "Kentucky Kida" uczciły władze miasta Misano, w którym doszło do tragicznego zdarzenia. W miejscu wypadku urządzono ogród pamięci Nicky’ego Haydena

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr