tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakrt nr 18 na torze w Austin otrzyma imi Nicky'ego Haydena
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Zakrt nr 18 na torze w Austin otrzyma imi Nicky'ego Haydena

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.21, 15:05 Drukuj

Trwający właśnie weekend wyścigowy MotoGP na torze w Austin w Teksasie pełen jest dedykacji dla zmarłego rok temu Nicky"ego Haydena, Mistrza Świata z 2006 roku. Jeden z najszybszych zakrętów toru otrzymał właśnie imię “Kentucky Kida".

Nicky Hayden był jednym z najciężej pracujących, a także lubianych i szanowanych zawodników w paddockach różnych serii wyścigowych na całym świecie. W 2002 roku wygrał amerykański cykl AMA Pro Superbike, co otworzyło mu drogę do MotoGP. W sezonie 2006 został mistrzem w królewskiej klasie, a w sezonie 2016 był piąty w WSBK. Miał szanse i apetyt na więcej - niestety tragiczny wypadek w maju 2017, w czasie treningu na rowerze we włoskim Misano, położył kres marzeniom Amerykanina i jego fanów.

NAS Analytics TAG

W czasie aktualnego weekendu MotoGP na Circuit of the Americas w Austin w Teksasie, duch "Kentucky Kida" jest wciąż obecny. Ducati wystawiło w swoim paddocku motocykl Desmosedici GP, na którym ścigał się Nicky. Najważniejszy krok w celu uczczenia pamięci amerykańskiego zawodnika poczyniły jednak władze toru w Austin.

Zakręt nr 18, położony u stóp słynnej wieży COTA, otrzymał nazwę "Hayden Hill" i jest pierwszym zakrętem na tym torze nazwanym od imienia słynnej osobistości, związanej z wyścigami. Miejsce to jest w zasadzie kombinacją trzech szybkich prawych łuków i słynie z widowiskowej jazdy zawodników, nierzadko z uślizgami tylnego koła. Doskonale oddaje ducha stylu jazdy Haydena.

DbPM-vxU8AAMGRS

Na pokrytym trawą pagórku, wokół którego biegnie ten zakręt, pojawiła się pokaźna replika numeru startowego 69, obecnego na motocyklu Nicky’ego. "Hayden Hill" już zawsze będzie przypominał o tym fantastycznym zawodniku, który właśnie powinien rozgrywać swój kolejny sezon.

Wcześniej pamięć "Kentucky Kida" uczciły władze miasta Misano, w którym doszło do tragicznego zdarzenia. W miejscu wypadku urządzono ogród pamięci Nicky’ego Haydena

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr