tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zesp Ten Kate wraca do WSBK z Yamah i Lorisem Bazem!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Zesp Ten Kate wraca do WSBK z Yamah i Lorisem Bazem!

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.03, 13:27 Drukuj

Holenderska ekipa Ten Kate, mocno przeczołgana i doprowadzona do bankructwa przez Hondę, podnosi głowę i wraca do wyścigów World Superbike! Jej nowym partnerem strategicznym została Yamaha, za kierownicą której usiądzie Loris Baz.

Ten Kate wraca z totalnego niebytu, co można nazwać małym cudem. Po latach wspólnych sukcesów z Hondą i znakomitymi kierowcami, w tym mistrzem świata MotoGP Nickym Haydenem, w październiku zeszłego roku wszystko się posypało. Kiedy zespół był już gotowy na sezon 2019, z zakupionymi motocyklami, częściami i podpisanymi kontraktami z dwoma zawodnikami, Honda ogłosiła, że kończy współpracę z Holendrami i po przerwie zimowej wystartuje z teamem Althea/Moriwaki.

NAS Analytics TAG

Był to cios, po którym zespół Ten Kate musiał ogłosić bankructwo. Do sprzedaży trafiły przygotowane do wyścigów Hondy CBR-1000RR oraz srebro rodowe - pamiątkowy motocykl Nicky’ego Haydena. Zarząd szorującego po dnie teamu prowadził jednak rozmowy z innymi dostawcami, które doprowadziły do szczęśliwego finału. Nowym partnerem Ten Kate została Yamaha.

Wybór tego producenta wziął się z najbardziej kompleksowej oferty, przedstawionej przez Japończyków. Ten Kate będzie wspierany bezpośrednio przez Yamaha Motor Europe oraz otrzyma dokładnie takie same motocykle YZF-R1, jak również startujące w WSBK zespoły Crescent Yamaha i GRT Yamaha. Holendrzy będą ponadto pracowali nad własną ścieżką rozwoju tej maszyny, tak aby pod koniec sezonu była już konkurencyjna. Umowa daje rodzinie Ten Kate jeszcze jedną korzyść - do prowadzonego przez nią warsztatu i salonu z akcesoriami wyścigowymi trafią oryginalne części Yamaha Racing.

Pierwszy wyścig WSBK z udziałem holnderskiej ekipy planowany jest na torze Imola na początku maja lub w Jerez 7-9 czerwca, w zależności od postępu przygotowań. Kierowcą, na razie jedynym w tej ekipie został Loris Baz, zdolny francuski zawodnik, mający za sobą trzy sezony w MotoGP i całkiem udaną karierę w WSBK (5 miejsce w 2014 roku).

Zarówno zespół, jak i jego kierowca są po tzw. przejściach, stąd spodziewamy się ich ogromnej motywacji do działania. Kiedy zapytano szefa ekipy Ronalda ten Kate, co sądzi o ciężkim początku obecnego sezonu dla teamu Althea/Moriwaki, wzruszył tylko ramionami: Czy są z przodu, czy z tyłu, to już nas nie dotyczy. Mamy jednak mocne przeczucie, że holenderska ekipa ma Hondzie bardzo dużo do udowodnienia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr