tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Specgrupy SPEED będą walczyć z drogowym piractwem w całej Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Specgrupy SPEED będą walczyć z drogowym piractwem w całej Polsce

Autor: Raff 2019.07.19, 15:15 3 Drukuj

Po Warszawie i Krakowie, kolejne miasta informują o tworzeniu specjalnych grup policyjnych do walki z kierowcami drastycznie łamiącymi przepisy drogowe.

Zaczęło się od stolicy. Utworzona jesienią ubiegłego roku grupa SPEED pochwaliła się sukcesami w walce z kierowcami przekraczającymi prędkość. To zainspirowało inne komendy wojewódzkie do starań o powoływanie podobnych grup w innych częściach kraju.

NAS Analytics TAG

Jako pierwszy stworzenie grupy SPEED zapowiedział Kraków. Dziś wiadomo już, że dołączą do niego również Wrocław, Olsztyn i Poznań. Każda z nowoutworzonych jednostek otrzyma do dyspozycji najmocniejsze pojazdy dostępne we flocie - najczęściej Kie Stinger i BMW 330.

Niestety, pojazdy wyposażone są w sprzęt, którego skuteczność jest mocno dyskusyjna, głównie dobrze nam znane wideorejestratory, którymi dokonywane są pomiary prędkości pojazdów, mimo że ich homologacja obejmuje tylko pomiar prędkości radiowozu. Samo urządzenie nie posiada bowiem żadnego miernika, umożliwiającego stwierdzenie faktycznej prędkości pojazdu ściganego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę