tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dolny Śląsk: 10 wykroczeń na 2 kilometrach. Efekt - 15 punktów i zatrzymane prawo jazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dolny Śląsk: 10 wykroczeń na 2 kilometrach. Efekt - 15 punktów i zatrzymane prawo jazdy

Autor: Raff 2019.10.18, 12:35 9 Drukuj

Wyprzedzanie na pasie wyłączonym z ruchu, zakrętach i skrzyżowaniach, przekraczanie linii podwójnej ciągłej i kilka innych wykroczeń popełnił motocyklista nagrany przez nieoznakowany radiowóz grupy SPEED. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Sytuacja miała miejsce na odcinku drogi nr 8 z Ząbkowic Śląskich do Wrocławia. Patrol pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie zauważył motocyklistę, który wielokrotnie wyprzedzał w niedozwolonych miejscach - na zakrętach, obszarze wyłączonym z ruchu i skrzyżowaniach. Łącznie, po przeanalizowaniu nagrania z wideorejestratora, naliczono aż 10 wykroczeń na dystansie zaledwie 2 kilometrów.

NAS Analytics TAG

Łączna kwota mandatu wyniosłaby około 3 tysiące złotych, ponieważ jednak maksymalny mandat to 1000 zł, policjanci uznali, że właściwy do rozstrzygnięcia sprawy będzie sąd. Na konto motocyklisty trafiło 15 punktów karnych.

Tym, co najbardziej uderza w tej historii jest fakt, że wielu z nas jeździ w bardzo podobnym stylu. Warto zastanowić się nad jego zmianą, bo, pomijając już oczywiste niebezpieczeństwo płynące z takiej jazdy, trzeba pamiętać o rosnącej liczbie nieoznakowanych radiowozów. A konsekwencje będą coraz bardziej dotkliwe - przepisy dotyczące wykroczeń stają się coraz surowsze.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę