tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sekrety ukadu nerwowego Yamahy Niken - elektronika w trjkoowcu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sekrety ukadu nerwowego Yamahy Niken - elektronika w trjkoowcu

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.23, 11:25 Drukuj

Yamaha opublikowała kolejne video, prezentujące rozwiązania techniczne zastosowane w rewolucyjnym trójkołowcu Niken. Tym razem omówiono systemy elektroniczne, ułatwiające panowanie nad tym bardzo szybkim i z założenia zwinnym pojazdem.

Czasy, kiedy wędrujące elektrony były potrzebne w pojazdach spalinowych wyłącznie do wytworzenia iskry i ewentualnego oświetlenia drogi, mamy już dawno za sobą. Układy elektroniczne są we współczesnych motocyklach nie mniej ważnym elementem, niż sam silnik. Jeśli dodatkowo mamy do czynienia z tak nowatorską konstrukcją, jak sportowy trójkołowiec Yamaha Niken, silna ingerencja komputera wydaje się niezbędna dla bezpiecznej i komfortowej jazdy.

NAS Analytics TAG

Wiele z tych rozwiązań znajdziemy w bliźniaczym (przynajmniej do połowy ;) modelu Tracer 900, z którym Niken dzieli część ramy oraz trzycylindrowy silnik rzędowy. Są to kolejno:

 • system ride-by-wire, dostosowany do potrzeb trójkołowca, inicjujący działanie kolejnych systemów
 • wspomagane sprzęgło antyhoppingowe
 • quickshifter
 • dwustopniowy system kontroli trakcji z opcją wyłączenia
 • trzy tryby jazdy D-MODE, ułatwiające dopasowanie się do aktualnych warunków na drodze
 • elektroniczny tempomat, działający od czwartego biegu i prędkości 50 km/h
 • elektroniczny, kolorowy wyświetlacz z bogatym zestawem funkcji
 • oświetlenie LED z podwójną lampą z przodu

Czy Yamaha Niken okaże się naprawdę "nową twarzą motocyklizmu"? Czekamy na jazdy testowe i na pewno podzielimy się z wami naszymi wrażeniami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr