tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Niken vs Yamaha Tracer 900. Test porównawczy [FILM] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Niken vs Yamaha Tracer 900. Test porównawczy [FILM]

Autor: Raff 2019.10.28, 11:03 Drukuj

Yamaha Niken czy Tracer 900? Pojechaliśmy na Kaszuby aby sprawdzić czym w praktyce różni się trójkołowy transformers od normalnego turystyka. I odkryliśmy coś ciekawego.

Niken, jeszcze zanim oficjalnie pojawił się na rynku, musiał walczyć z falą hejtu. Niemal każdy albo wyśmiewał się trójkołowca, albo odsądzał go od czci i wiary, odbierając mu prawo nazywania się motocyklem. Faktycznie, na początku Niken mógł wydawać się szokujący – wprawdzie nie był pierwszym trójkołowcem, ale chyba po raz pierwszy ktoś tak odważnie zestawił taki motocykl z typowymi jednośladami.

Ja sam jeszcze w 2014 roku naśmiewałem się z konceptu 01Gen, protoplasty Nikena, pisząc, że trzecie koło u motocykla ma równy sens co piąte koło u wozu. Po premierze Niken wcale nie miał łatwiej – mimo ciepłego przyjęcia przez z natury ciekawe i otwarte środowisko dziennikarskie, nabywcom ciężko było się przekonać do czegoś tak burzącego ich wizję motocykla.

Sytuację zaczęły powoli zmieniać jazdy testowe. Okazało się, że mimo dziwacznego wyglądu, Niken przekonuje własnościami jezdnymi, wygodną pozycją i ponadprzeciętną stabilnością. Postanowiliśmy sprawdzić czym, prócz wyglądu, Yamaha Niken różni się od normalnego motocykla. Do porównania wybraliśmy model Tracer 900, wyposażony w identyczny silnik.

Zabraliśmy obie maszyny na piękne kaszubskie drogi. Setki łagodnych zakrętów i bajeczne drogi pokazały nam dobitnie, że Niken różni się od Tracera niemal wszystkim. Nasz test ujawnił także ważną cechę Nikena. Jaką? Obejrzyjcie nasz film i dowiedzcie się.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę