tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Niken GT 2019. Trójkołowy pomysł na turystykę motocyklową NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha Niken GT 2019. Trójkołowy pomysł na turystykę motocyklową

Autor: Raff 2018.11.05, 21:21 2 Drukuj

Niken GT - tak wygląda nowa propozycja Yamahy w segmencie trójkołowców. Jeśli pominąć trzecie koło u wozu, sprzęt okazuje się całkiem zwyczajnym turystykiem.

Kiedy jakiś czas temu Yamaha przedstawiła koncept modelu Niken - obrazoburczego trójkołowca, który wsadził kij w motocyklowe środowisko, wszyscy myśleliśmy, że to pewnego rodzaju eksperyment, że Yamaha próbuje na siłę przecierać szlaki, którymi nikt nie chadza.

Tymczasem okazało się, że zainteresowanie tym motocyklem, a właściwie trzeba by powiedzieć trójkołowcem, przerosło najśmielsze oczekiwania. Być może to kwestia mistrzowskiego marketingu, być może faktycznie Yamaha znalazła nową rynkową niszę.

Yamaha niken gt 2019 7

W każdym razie, bez wielkiej przesady można powiedzieć, że Niken okazał się sukcesem. Yamaha postanowiła kuć żelazo póki gorące. Tuż przed rozpoczynającymi się właśnie targami EICMA Japończycy pokazali model Niken w wersji GT.

Różnic w stosunku do bazowej wersji jest niewiele. To głównie turystyczna szyba i oczywiście kufry. O ile Niken w wersji standardowej wygląda ekstrawagancko, to w wersji GT już niestety nieco pokracznie. Kufry zaburzają jako-taką linię motocykla, sprawiając, że boczna linia przypomina trochę wojskowy pojazd pancerny.

Taka estetyka z pewnością spodoba się jednak wielu nabywcom, co pokazują znakomite wyniki sprzedaży maszyn z kraju piwa i wursta.

Niken GT napędzany jest trzycylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 847 cm3 i mocy 115 KM, znanym z MT-09. Pochylające się w zakrętach koła oparte są na zawieszeniu Ackermana. Podwójne koło, jak wynika z testów, zapewnia znacznie lepszą przyczepność.

Kufry Nikena to rozwiązanie znane z Tracera 700 - sztywne pokrywy z ABS łączone elastycznym zamkiem. Pojemność to skromne 25 litrów. Nie jest to w pełni profesjonalne rozwiązanie, ale na weekendowy wyjazd powinno wystarczyć. Jeśli nie, producent przewidział jeszcze mocowanie tylnego kufra.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę