tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niken nudny? Wsadź mu turbo!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niken nudny? Wsadź mu turbo!

Autor: Alonzo 2019.08.10, 11:15 Drukuj

Nie gasną kontrowersje i wątpliwości wokół Yamaha Niken. W sumie do tej pory nie wiemy, po co to zrobili. Niby motocykl, a dwa koła z przodu i trochę poczucie bloku "salcesonu" pod tyłkiem. Ale czas to zmienić!

Yamaha Niken chwali się genialną przyczepnością. Świetnym prowadzeniem i stabilnością poza zasięgiem większości dwukołowych motocykli. Jeżdżąc Nikenem chwalimy stabilność, pewność, przyczepność. W porównaniu ze zwykłym motocyklem mamy trochę poczucie "god mode" - Niken pozwala zrobić rzeczy, za które zwykły motocykl ukarałby nas szlifem.

NAS Analytics TAG

Z drugiej strony mało kto narzeka na zwykłe, dwukołowe motocykle. Dzięki wspóczesnym mieszankom opony zapewniają przyczepność, o jakiej nie śnili nasze "ojcy i dziady". Żeby kupić Nikena, potrzebujemy czegoś więcej, niż tylko większej przyczepności. I tu z odsieczą przychodzi nam moc! Co by było, gdyby zamienić Nikena w motocykl rodem z drag-racingu? Zamontować mu ogromną turbinę i podnieść moc do poziomu, przy którym zwykły motocykl nawijałby już asfalt na tylną oponę. Yamaha Niken waży 263 kilogramy - o 70 kilogramów więcej niż zwykła MT-09! Jazdę czymś takim można porównać do dosiadania martwego osła. Dlatego chłopaki postanowili przy pomocy turbosprężarki podpompować jej moc do 185 koni mechanicznych. To też o 70 KM więcej niż w MT-09. Czy to dostateczny turbo wstrząs, zdolny przywrócić do życia ćwierćtonowego zombie? Zobaczcie na filmie:

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę