tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha YZF-R3 GYTR - junior w specyfikacji wyścigowej

Yamaha YZF-R3 GYTR - junior w specyfikacji wyścigowej

Autor: Konrad Bartnik 2018.11.09, 11:54 Drukuj

Obok entuzjastycznie przyjętej starszej siostry - Yamahy R1 GYTR - na targach w Mediolanie pojawiła się również inna premierowa wyścigówka. Model R3 GYTR adresowany jest do młodych zawodników i entuzjastów jazdy na torze.

GYTR to skrót od Genuine Yamaha Technology Racing. Motocykle produkowane według tego programu są znacznie lepiej wyposażone od wersji drogowych. Dostępne są również w ściśle limitowanej ilości.

Yamaha YZF-R3 GYTR, zaprezentowana na targach EICMA, została zbudowana pod kątem wymagań FIM dla klasy World Supersport 300. Wyposażono ją m.in. w wyścigowe zawieszenie Ohlins, hamulce Brembo, tytanowy wydech Akrapovic. Jako maszyna typowo torowa, pozbawiona jest lusterek, kierunkowskazów, uchwytu na tablicę rejestracyjną i kanapy pasażera, w miejscu której znajduje się plastikowa osłona.

Pozycja kierowcy na YZF-R3 GYTR jest bardziej agresywna. Pojawiła się również większa chłodnica. Standardowy rzędowy twin R3 dostarcza 42 KM mocy i 29,6 Nm momentu obrotowego, przy zastosowaniu kitu wyścigowego GYTR osiągi te są na pewno wyższe, choć Yamaha nie podała konkretnych wartości.

Cenę i dostępność YZF-R3 GYTR poznamy na początku przyszłego sezonu.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę