tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 QJ Motor SRB 750 - czyby prosta droga do nowego Benelli TRK 800?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

QJ Motor SRB 750 - czyby prosta droga do nowego Benelli TRK 800?

Autor: Janusz Bbenek 2020.06.04, 16:49 Drukuj

Turystyczne enduro TRK 502 to jeden z największych hitów sprzedaży marki Benelli, który pokazał, że świetnie wykonany motocykl na kat. A2 nie musi kosztować majątku. Od dłuższego czasu niecierpliwie czekamy na większą i mocniejszą wersję tego modelu, którego zwiastunem może być pokazany niedawno w Chinach QJ Motor SRB 750, wyprodukowany przez koncern, do którego należy marka Benelli. 

Szefostwo marki Benelli doskonale wie o oczekiwaniach swoich klientów. TRK 800 był juz oficjalnie zapowiedziany, wciąż brakuje jednak konkretów. Wiadomo tylko, że turystyczne enduro napędzane będą rzędowym twinem, znanym już z modelu 752S, którym mieliśmy okazję niedawno jeździć i bardzo sobie chwalimy

NAS Analytics TAG

Ostatnio na chińskim rynku pojawił się motocykl, który może być technologicznie bardzo zbliżony do oczekiwanego TRK 800. Został on wyprodukowany przez koncern Qianjiang, do którego należy marka Benelli i będzie sprzedawany pod nazwą QJ Motor SRB 750. W jego wnętrzu pracuje wspomniany rzędowy twin, generujący prawie 82 KM mocy, o 5 KM więcej niż w Benelli 752S. 

Motocykl wyposażony jest m.in. w szprychowe koła o średnicach 19 i 17 cali, kostkowe opony, gmole, podwójną tarczę hamulcową z przodu, oświetlenie LED oraz wyświetlacz TFT. Choć wygląda jak wymarzona baza dla TRK 800, przedstawiciele Benelli zarzekają się, że tak nie jest:

Pracujemy nad nowym TRK opartym na silniku 750 cm3. Jest to dla nas bardzo ważny projekt, który rozwijamy we Włoszech i który nie ma nic wspólnego z zaprezentowanym właśnie QJ Motor SRB 750, przeznaczonym na rynki pozaeuropejskie.

Szczerze mówiąc, nie do końca chce nam się wierzyć, że w ramach jednego koncernu rozwijane są dwie oddzielne konstrukcje o tej samej pojemności. Prawdopodobnie we włoskim biurze projektowym Benelli trwają prace nad ostatecznym kształtem nowego TRK 800, tak by jak najlepiej trafił w gust i wymagania Europejczyków, baza pozostanie jednak wspólna z chińskim kuzynem. Czekamy na dalsze informacje, a przede wszystkim sam motocykl. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr