tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przed startem MXGP. Jak wyglda kalendarz zawodw przedsezonowych?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przed startem MXGP. Jak wyglda kalendarz zawodw przedsezonowych?

Autor: Dominika Jochymska 2021.02.12, 10:35 Drukuj

Wraz ze zmianą kalendarza MXGP i prawdopodobnym rozpoczęciem serii 23 maja na torze w Oss w Holandii, istnieje spora szansa, że wiele się zmieni również w okresie poprzedzającym start Mistrzostw Świata w Motocrossie i terminarzu zawodów, w których z reguły bardzo chętnie startują najlepsi zawodnicy świata.

Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch w Motocrossie odbędą się za nieco ponad dwa tygodnie 28 lutego, chociaż to, którzy zawodnicy się tam pojawią, jest wielkim znakiem zapytania, gdy do rozpoczęcia sezonu MXGP w tej chwili po zmianach zostały jeszcze trzy miesiące. Włosi rozegrają drugą rundę 7, a trzecią 14 marca, i mamy nadzieję, że zobaczymy tam co najmniej kilka znanych nazwisk.

NAS Analytics TAG

Na ten moment Hawkstone Park International 2021 został odwołany, ale przy następujących zmianach, kto wie? Być może ostatecznie organizatorzy zdecydują się zrobić zawody w kwietniu?

Od ponad dziesięciu lat Lacapelle Marival to jedne z głównych przedsezonowych międzynarodowych zawodów motocrossowych. Wraz z nowym kalendarzem MXGP klub musiał zmienić datę na 25 kwietnia, więc mamy nadzieję zobaczyć wielu czołowych zawodników na tym francuskim torze. - Nigdy nie przestaliśmy pracować, aby być gotowym w połowie marca na nasze wydarzenie, ale wiedzieliśmy, że wszystko może się zmienić, więc pracowaliśmy ostrożnie - wyjaśnia Vincent Ayroles z klubu. - Od kilku tygodni rozmawiamy z zespołami i zawodnikami, a większość z nich powiedziała nam, że jeśli pierwsze Grand Prix zostałoby przełożone, byłoby wspaniale, aby nasze zawody Masters również zorganizować później. W pełni rozumiemy, że sportowcy starają się być w najlepszej formie we właściwym momencie, a zwykle nasza data przypadała na cztery do pięciu tygodni przed otwierającym Grand Prix. Teraz pierwsza runda zaplanowana jest na 23 maja zamiast 3 kwietnia, więc po rozmowie z naszą federacją narodową, ponieważ nie możemy zorganizować zawodów tego samego dnia, w którym jedzie seria mistrzowska Elite, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu naszego wydarzenia 25 kwietnia w Lacapelle Marival.

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w Motocrossie powinny rozpocząć się 10 i 11 kwietnia na torze Culham, druga runda odbędzie się w Foxhills 1 i 2 maja, a trzecia 16 maja.

Z kolei, również chętnie odwiedzana przez zawodników MXGP, seria Dutch Masters, wystartuje w Oldebroek 17 kwietnia, tydzień przed Lacapelle. W tych samych dniach ruszy także niemiecka seria ADAC MX Masters. 17 i 18 kwietnia na torze w Dreetz możemy spodziewać się kilku znanych twarzy. Na listach startowych, w mocno międzynarodowym towarzystwie, widnieje również dwóch Polaków. Dawid Zaremba pojedzie w klasie 85, a Gabriel Chętnicki w klasie MX Masters.

Kolejna runda Dutch Masters odbędzie się 2 maja na torze w Arnhem, a druga runda ADAC MX Masters 15 i 16 maja w Möggers, tuż przed pierwszym Grand Prix, które, jak wspomnieliśmy wcześniej, teraz zaplanowane jest na 23 maja.

Tak w tej chwili wygląda kalendarz rozgrywek przedsezonowych, jednak w sytuacji, kiedy Holandia, Niemcy i Anglia, nadal zmagają się z pandemią COVID-19 i licznymi obostrzeniami, zmiany w grafiku są niestety bardzo prawdopodobne.

Harmonogram międzynarodowych zawodów przedsezonowych 2021

28.02 - Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch
07.03 - Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch
14.03 - Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch
10-11.04 - Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii
17.04 - Dutch Masters of Motocross
17-18.04 - ADAC MX Masters
25.04 - Lacapelle French International
01-02.05 - Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii
02.05 - Dutch Masters of Motocross
15-16.05 - ADAC MX Masters
16.05 - Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii

Zdjęcie: Red Bull Content Pool

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr