tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Thomas Kjer Olsen wygrywa podczas drugiej rundy Internazionali d'Italia MX
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Thomas Kjer Olsen wygrywa podczas drugiej rundy Internazionali d'Italia MX

Autor: Informacja prasowa 2021.03.08, 17:15 Drukuj

Thomas Kjer Olsen z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing zapewnił sobie swoje pierwsze zwycięstwo na motocyklu o pojemności 450 cm3 dzięki wygranej w drugiej rundzie serii Internazionali d’Italia MX w Alghero na Sardynii. Po imponującym finiszu na drugim miejscu w wyścigu klasy MX1 otwierającym dzień, Kjer Olsen odniósł niesamowite zwycięstwo w wyścigu Supercampione, pierwsze na maszynie FC 450.

Położony nad Morzem Śródziemnym, piaszczysty tor na zboczu wzgórza zapewnił Thomasowi kolejny mocny trening przed majowym startem Mistrzostw Świata MXGP.

NAS Analytics TAG

Ciesząc się ze świetnego startu w wyścigu klasy MX1, pewny siebie Kjer Olsen szybko wykonał kilka wyprzedzeń, aby podczas pierwszego okrążenia awansować na czwarte miejsce. W miarę rozwoju wyścigu Duńczyk wyprzedził Alessandro Lupino, aby zapewnić sobie trzecie miejsce, a kilka okrążeń później awansował na drugie miejsce. Ścigając lidera wyścigu Thomas na chwilę zatrzymał swoją maszynę FC 450, a następnie zdecydował się na bezpieczne, ale zasłużone, drugie miejsce.

Kjer Olsen był niewątpliwie najlepszy w wyścigu Supercampione. Na pierwszym okrążeniu jechał na szóstym miejscu. Następnie 23-latek wyprzedził swoich rywali, pracując nad tym, aby dojechać do lidera wyścigu, Romaina Febvre. Thomas pokazał niesamowitą prędkość, wkrótce znalazł się na tylnym kole Febvre i wykonał kluczowy manewr wyprzedzania. Przejął prowadzenie na 13. okrążeniu, utrzymał swoje mocne tempo przez resztę wyścigu i zdobył swoje pierwsze, w najwyższej klasie, zwycięstwo w wyścigu.

Po niezwykle pozytywnym czasie na Sardynii, Kjer Olsen wróci teraz do swojej belgijskiej bazy i dokona ostatnich przygotowań przed Mistrzostwami Świata MXGP 2021.

Thomas Kjer Olsen: - To niesamowite, ale także trochę nieoczekiwane zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu Supercampione. Po pierwszym wyścigu wiedziałem, że moja prędkość jest dobra, po prostu popełniłem kilka błędów i przy drugim wyścigu wiedziałem, że muszę je uporządkować. Mój start w drugim wyścigu nie był najlepszy, ale czułem się świetnie na motocyklu. Mamy tak dobre ustawienie motocykla, że pozwala mi na swobodną i pewną jazdę. Udało mi się docisnąć do końca i cieszyć się prowadzeniem oraz wygraną. Wiele się dzisiaj nauczyliśmy. Te wyścigi są ważne, aby przetestować ustawienia w środowisku wyścigowym i dowiedzieć się, jak ścigają się moi konkurenci, więc ta podróż na Sardynię była naprawdę produktywna. Wracamy teraz do Belgii i patrzymy w przyszłość na sezon MXGP.

Wyniki drugiej rundy Internazionali d’Italia MX

Klasa MX1

1. Glenn Coldenhoff (Yamaha)
2. Thomas Kjer Olsen (Husqvarna)
3. Ben Watson (Yamaha)

Supercampione

1. Thomas Kjer Olsen (Husqvarna)
2. Romain Febvre (Kawasaki)
3. Glenn Coldenhoff (Yamaha)

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr