tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy Rockstar Husqvarna Factory Racing w peni przygotowani na Mistrzostwa wiata MX2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawodnicy Rockstar Husqvarna Factory Racing w peni przygotowani na Mistrzostwa wiata MX2

Autor: Informacja prasowa 2021.03.04, 10:28 Drukuj

Jed Beaton i Kay de Wolf z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing pomyślnie ukończyli testy przedsezonowe i kontynuują przygotowania przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata MX2 w 2021 roku.

Po owocnej zimie spędzonej na doskonaleniu umiejętności i dalszym rozwijaniu maszyn FC 250, obaj zawodnicy z niecierpliwością czekają na ekscytujący sezon wyścigów, który rozpocznie się 23 maja.

NAS Analytics TAG

Podróż do cieplejszego i bardziej suchego klimatu Hiszpanii, aby jeździć i trenować poza sezonem, okazała się bardzo produktywna dla zawodników klasy MX2 Rockstar Energy Husqvarna. Jed i Kay cieszyli się wystarczającą ilością czasu na jazdę podczas testowania wielu nowych części fabrycznych, obaj zawodnicy sfinalizowali teraz podstawowe ustawienia swoich maszyn FC 250 przed długo oczekiwanym otwarciem sezonu w Holandii.

Jed Beaton poprowadzi zespół w mistrzostwach świata MX2 po mocnym sezonie 2020, w którym Australijczyk zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Beaton, podczas dziewiątej rundy zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu, później na podium rund stawał w sumie trzy razy, a dziewięć razy przejeżdżał metę w pierwszej trójce.

Niedawno skończył 23 lata, a przez ostatnie dwa lata rozwijał się wraz z zespołem, aby stać się regularnym pretendentem do zwycięstw w wyścigach i miejsc na podium. W związku z tym, Jed wkracza w sezon 2021 w dobrej pozycji do walki o tytuł mistrza świata MX2.

Do klasy MX2 w tym roku przechodzi Kay de Wolf. Jeden z najbardziej ekscytujących młodych talentów, jaki wyłonił się z młodzieżowych szeregów ostatnich lat, 16-letni Holender jest gotowy do rozpoczęcia trzeciego sezonu w zespole po dwóch bardzo udanych latach ścigania się w klasach EMX125 i EMX250.

Mając do czynienia ze znajomym otoczeniem swojego zespołu i światowej klasy kolegą z drużyny, od którego może czerpać wiedzę, Kay jest, co zrozumiałe, podekscytowany perspektywą zdobycia doświadczenia i znalezienia swojego miejsca wśród najlepszych kierowców MX2 na świecie.

Do zespołu w 2021 roku dołączy młody francuski zawodnik Maxime Grau. 15-latek weźmie udział w 10-rundowych mistrzostwach EMX250 na maszynie FC 250, to jego debiutancki sezon w tej klasie.

Jed Beaton: - Mój zimowy trening był naprawdę dobry, bardzo produktywny i jestem bardzo zadowolony ze swojego motocykla. Fajnie było wybrać się do Hiszpanii i jeździć w suchych warunkach. Przetestowałem kilka nowych części i dokonałem kilku drobnych zmian, ale nie było to nic ważnego, ponieważ czułem się już naprawdę dobrze z moją konfiguracją. Skupiałem się głównie na jeździe i treningu. Szkoda, że ​​początek tego sezonu został trochę przesunięty, ale kiedy bramka opadnie, będę gotowy. Moim celem jest kontynuowanie tego, co osiągnąłem w zeszłym roku, z większą konsekwencją i większą liczbą wyników na podium, więc kiedy dotrzemy do końca sezonu, mam nadzieję, że będę rywalizować o mocny wynik w mistrzostwach. Zwycięstwo w mistrzostwach byłoby oczywiście ostatecznym celem, ale to długi sezon, a stawka jest pełna utalentowanych jeźdźców. Gdybym mógł pozostać w czołówce każdego wyścigu, zaliczać równe starty, byłby to dla mnie wspaniały rok.

Kay de Wolf: - To naprawdę ekscytujące, że przechodzę do MX2 z tą samą drużyną po dwóch świetnych sezonach w klasach EMX. Atmosfera w zespole jest świetna i wierzę, że mam wszystko, czego potrzebuję, aby dobrze rozpocząć moją karierę w MX2. Mam wielką nadzieję, że będziemy mieć cały sezon, w tym również pozaeuropejskie GP, ale rozumiem też, że w przypadku pandemii może to nie być możliwe. W tym sezonie moim celem jest zdobywanie punktów w każdym wyścigu, konsekwencja, a następnie dążenie do ukończenia sezonu w pierwszej dziesiątce. Nie będzie łatwo, ale mam szybkość i wytrzymałość po tym jak trenowałem z Jedem i Thomasem Kjerem Olsenem w ostatnich dwóch sezonach. Trenowałem z nimi cały czas, jeżdżąc podczas treningów dłuższe wyścigi, więc tak naprawdę nie musiałem zmieniać żadnej części mojego programu treningowego na ten sezon. Po prostu spędziłem więcej czasu na dopracowywaniu mojej konfiguracji, testowaniu nowych części i cieszeniu się czasem z zespołem w Hiszpanii. Mój motocykl jest naprawdę dobry i nie mogę się doczekać pierwszej rundy. To będzie mój pierwszy w historii wyścig w mistrzostwach świata, który odbędzie się również w moim kraju, więc to będzie wielki dzień i coś, czego nie mogę się doczekać.

Maxime Grau: - Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. To super profesjonalny zespół i nie mogę się doczekać przyszłości. Przejście z zespołem do EMX250 sprawia, że czuję się świetnie. Moim celem na ten sezon jest czuć się dobrze na motocyklu, poprawiać się z dnia na dzień i zapewnić bardzo dobre wyniki w mistrzostwach EMX250.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr