tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pablo Quintanilla rozstaje si z Rockstar Energy Husqvarna Racing
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pablo Quintanilla rozstaje si z Rockstar Energy Husqvarna Racing

Autor: Informacja prasowa 2021.04.26, 15:50 Drukuj

Husqvarna Motorcycles ogłosiła, że drogi chilijskiego zawodnika Pablo Quintanilli i zespołu Rockstar Energy Husqvarna Racing się rozchodzą. Rozstanie obu stron nastąpi ze skutkiem natychmiastowym.

Jak czytamy w oficjalnej informacji: Husqvarna Motorcycles pragnie podziękować Pablo Quintanilli za jego zaangażowanie, entuzjazm i sukcesy w ciągu pięciu sezonów w zespole, podczas ścigania się zarówno w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country, jak i w Rajdzie Dakar. Husqvarna Motorcycles życzy mu powodzenia w przyszłej karierze.

NAS Analytics TAG

Podpisując kontrakt z Husqvarna Motorcycles przed Rajdem Dakar 2016, Quintanilla natychmiast zaznaczył swój ślad, wygrywając etap w drodze po trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jeszcze tego samego roku Chilijczyk zwyciężył w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country, stając na podium we wszystkich czterech rundach.

Zmuszony do wycofania się z Dakaru 2017, Pablo odbił sobie tę stratę, skutecznie broniąc tytułu mistrza świata. Wtedy też ponownie wygrał w trudnym Rajdzie Atacama na własnym terenie - wyścigu, który wygrywał w sumie w swojej karierze sześć razy.

Wicemistrz świata 2018 roku Quintanilla o włos przegrał podium w Dakarze 2019. Zaledwie siedem minut straty po ponad 42 godzinach ścigania się przez pustynie Ameryki Południowej kosztowało go trzecie miejsce. Podczas pozostałej części sezonu 2019 Pablo był nękany kontuzjami, ale 34-latek wrócił do walki w Dakarze 2020, zdobywając drugie miejsce. Był to zarówno jego, jak i zespołu Husqvarny, najlepszy wynik w tym trudnym wyścigu.

Husqvarna Motorcycles i wszyscy w Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing pragną podziękować Pablo za jego ciężką pracę i wkład w rozwój zespołu oraz życzyć mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Pela Renet - kierownik zespołu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Rally: - Nigdy nie jest łatwo rozstać się z kierowcą, który był tak ważną częścią naszego zespołu przez tyle lat, ale w sporcie motorowym się to zdarza. Pablo jest świetnym kierowcą i wiele wniósł do Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Zanim pracowałem z Pablo jako menadżer zespołu, byliśmy teamowymi kolegami. Dlatego najpierw ściganie się razem, a potem praca i wspieranie go, to było coś wyjątkowego. Osobiście, w imieniu zespołu i wszystkich zaangażowanych, chciałbym podziękować Pablo za jego ciężką pracę i zaangażowanie oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr