tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zwycizca Rajdu Dakar, Kevin Benavides docza do zespou Red Bull KTM Factory Racing
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zwycizca Rajdu Dakar, Kevin Benavides docza do zespou Red Bull KTM Factory Racing

Autor: Informacja prasowa 2021.04.07, 17:59 Drukuj

Red Bull KTM Factory Racing ogłosił, że ​​zwycięzca Rajdu Dakar 2021, Kevin Benavides dołączył do ich fabrycznego zespołu rajdowego, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country oraz oczywiście w Dakarze.

Argentyński kierowca, który jest obecnie prawdopodobnie jednym z najbardziej pożądanych zawodników rajdowych, podpisał kontrakt z austriackim zespołem, aby walczyć o tytuł mistrza świata i bronić swojego zwycięstwa w Dakarze.

NAS Analytics TAG

Benavides rozpoczął karierę wyścigową od enduro, zajmując czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów niespełna 10 lat temu, a następnie odniósł liczne zwycięstwa w mistrzostwach kraju. Benavides przeniósł swoją uwagę na rajdy w 2015 roku i od tego czasu wygrał wiele z nich. Przede wszystkim był wicemistrzem w Mistrzostwach Świata w Rajdach Cross-Country w 2017 roku i cieszył się drugim miejscem w Dakarze 2018, zanim odniósł zwycięstwo w tym roku.

Benavides doda dodatkowej mocy dynamicznemu składowi teamu Red Bull KTM Factory Racing i skorzysta z ogromnego doświadczenia zespołu, który ma na swoim koncie niesamowite 18 zwycięstw w Dakarze od 2001 roku. Niesamowita szybkość, doświadczenie i głód przyszłych zwycięstw Kevina są zgodne z etosem zespołu i ich wizji. Za kilka dni zawodnik rozpocznie program testów i zapoznania się z maszyną KTM 450 RALLY.

Oczekuje się, że pierwszym startem Benavidesa na maszynach KTM będzie Rajd Kazachstanu na początku czerwca.

Kevin Benavides: - Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Red Bull KTM Factory Racing, to dla mnie wielka zmiana. Posunięcie to jest nowym, ważnym rozdziałem w mojej karierze wyścigowej. Zawsze byłem fanem motocykli KTM, Red Bulla i tego, jak jest zorganizowany zespół - naprawdę wierzę, że to najlepszy wybór, aby kontynuować karierę i móc walczyć o kolejne zwycięstwa w Dakarze i o tytuł w Mistrzostwach Świata. Zawsze lubiłem podejmować się nowych wyzwań w moim życiu i naprawdę nie mogę się doczekać poznania zespołu, motocykla i jeszcze cięższej pracy. Plan, po mojej pierwszej wizycie w fabryce w Austrii, zakłada wyjazd do Dubaju i spędzenie czasu na motocyklu oraz z zespołem. Celem na ten rok jest jak najszybsze przystosowanie się do motocykla i poznanie wszystkich osób w nowym zespole, aby czuć się komfortowo i móc skoncentrować się na jeździe. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować swój własny program treningowy - lubię spędzać jak najwięcej czasu na motocyklach, w tym rajdowych, ale również motocrossowych i enduro. Patrząc w przyszłość, celem byłoby zwycięstwo w Dakarze rok po roku. Miałem szczęście być kierowcą ze wsparciem fabrycznym w enduro wiele lat temu, więc powrót na KTM i do zespołu rajdowego Red Bull KTM Factory Racing to marzenie i prawdziwy zaszczyt. Jestem naprawdę wdzięczny za tę możliwość i nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w wyścigach!

Jordi Viladoms - kierownik zespołu KTM Factory Racing: - To ekscytujący czas dla Red Bull KTM Factory Racing i cieszymy się, że możemy powitać Kevina w zespole. Jego wyniki mówią same za siebie i jestem pewien, że jego bogata wiedza, doświadczenie, a także motywacja do rywalizacji, wniosą wiele do naszego zespołu. To, w połączeniu z naszym ogromnym doświadczeniem, zapewnia silną współpracę, która naszym zdaniem będzie dla nas wszystkich bardzo korzystna. Nasz program rajdowy cieszy się pewnymi zmianami, ponieważ skupiamy się na przyszłości, a także na naszych celach związanych z wygraniem mistrzostw świata i odzyskaniem tytułu mistrzowskiego w Dakarze. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie naszego programu testów z Kevinem i jesteśmy gotowi do pierwszej rundy mistrzostw świata, która odbędzie się za dwa miesiące.

Robert Jonas - Wiceprezes Motorsports Offroad: - Po ekscytującym Rajdzie Dakar 2021, w którym walka trwała do ostatniego dnia, nie mogliśmy być szczęśliwsi, że Kevin zdecydował się dołączyć do zespołu Red Bull KTM Factory Racing i do naszego programu rajdowego. Wiemy, że Kevin ma wielką pasję do marki KTM i wreszcie możemy rozpocząć współpracę z naszym zespołem rajdowym. Naszym zadaniem jest zapewnienie mu najbardziej konkurencyjnego sprzętu do obrony tego tytułu i rywalizacji o mistrzostwo świata w rajdach terenowych FIM. Mamy duże doświadczenie, a w połączeniu z jego wiedzą i świeżą motywacją w nowych kolorach nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co potrafi na pokładzie naszego KTM 450 RALLY.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr