tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Joan Barreda wygrywa Rajd Andaluzji [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Joan Barreda wygrywa Rajd Andaluzji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.05.16, 21:06 Drukuj

Finałowy etap Rajdu Andaluzji to ostatnie 340 kilometrów, w których zawodnicy mieli do pokonania 247 kilometrów odcinków specjalnych. I ponownie nie wszystkim trasa podeszła, ponieważ znowu organizatorzy przygotowali część trasy w stylu enduro. O dziwo, tym razem nie dotyczyło to "endurosceptyków". A przynajmniej nie wszystkich.

Można śmiało powiedzieć, patrząc na wyniki, że "endurosceptykom" poszło lepiej, niż zawodnikom, którzy potrafią sobie poradzić i lubią różnorodny teren. Takim sceptycznym kierowcą zdecydowanie jest Pablo "pustynia to moje drugie imię" Quintanilla, świeży nabytek teamu HRC, który został dzisiejszym etapowym zwycięzcą. Tym razem ani podstępna nawigacja, ani właśnie odcinki w stylu enduro, za którymi nie przepada, nie zatrzymały Chilijczyka, aby uzyskać najlepszy wynik dnia. Pablo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

NAS Analytics TAG

Joan Barreda nie wygrał rajdu od czasów Merzouga Rally w 2018 roku. Tym razem udało mu się uzyskać przewagę już w prologu, a następnie po słabszych wynikach, szybko odrobić stratę do Lorenzo Santlino. Po czterech operacjach nadgarstka i ogromie ciężkiej pracy włożonej w powrót do formy w ostatnich latach, to wreszcie wynik odzwierciedlający talent do ścigania tego zawodnika.

Lorenzo Santolino po świetnych dwóch pierwszych etapach, wczoraj był drugi, dziś na metę dojechał z trzecim wynikiem. Na starcie przed Lorenzo stało trudne zadanie, nadrobienia trzech minut straty do lidera. Zadanie stało się niemal niewykonalne, kiedy zaliczył na początku etapu upadek. Później nabrał prędkości, ale nie zdołał odrobic strat. Ostatecznie ukończył rajd na drugim miejscu trzy i pół minuty za Barredą.

Sebastian Buhler zajął dzisiaj czwarte miejsce, a rajd ukończył z ósmym wynikiem na skutek 15 minut kary czasowej, którą otrzymał wcześniej za zmianę silnika.

Piąte miejsce przypadło dziś włoskiemu zawodnikowi Jacopo Ceruttiemu, który uważał, że miejscami nawigacja czwartego etapu  była zbyt łatwa, a trasa niezbyt skomplikowana. Co kto lubi, a Jacopo dziś trasa ewidentnie spasowała. Rajd ukończył również na piątej pozycji.

Wyniki finałowego etapu Rajdu Andaluzji 2021

1. Pablo Quintanilla
2. Joan Barreda
3. Lorenzo Santolino
4. Sebastian Buhler
5. Jacopo Cerutti

Klasyfikacja generalna Rajdu Andaluzji 2021

1. Joan Barreda
2. Lorenzo Santolino
3. Pablo Quintanilla
4. Joaquim Rodrigues
5. Jacopo Cerutti

Więcej o rajdzie znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr