tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ricky Brabec po raz czwarty wygrywa Rajd Sonora [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ricky Brabec po raz czwarty wygrywa Rajd Sonora [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.05.16, 12:28 Drukuj

W siódmej edycji Rajdu Sonora po raz kolejny głównym bohaterem był Ricky Brabec. Tegoroczne zwycięstwo oznacza, że ​​amerykański zawodnik Monster Energy Honda Team wygrał ponad połowę dotychczasowych edycji meksykańskiego wyścigu.

Wynik Brabeca może sugerować, że sześciodniowy rajd po pustyni Altar w północnym Meksyku był łatwy, ponieważ już od drugiego etapu miał wygodną przewagę, ale w rzeczywistości wygrał tylko dwa z pięciu etapów.

NAS Analytics TAG

Jego głównymi rywalami na trasie o łącznej długości 1500 kilometrów, z czego 900 stanowiły oesy, był świeży nabytek Husqvarny Skyler Howes, Andrew Short z Yamahy i jego własny kolega z zespołu Jose Ignacio Cornejo.

Po tym, jak Short wycofał się z dalszej rywalizacji w połowie rajdu z powodu problemów żołądkowych, Howes miał już ponad 10 minut straty do lidera po problemach z nawigacją. Brabec był w stanie utrzymać swoją przewagę jadąc szybko na czele i ukończyć z 13-minutową przewagą nad rywalami.

- Rajd Sonora to było pięć dni, pięć roadbooków. To był długi tydzień - powiedział Brabec. - Zdecydowanie czułem, że trwa to dłużej niż pięć dni. Ale dotarliśmy do końca, bez kontuzji i dotarliśmy na szczyt podium. Gratulacje dla Skylera, mojego kolegi z zespołu Jose, Normana i reszty zawodników, którzy ukończyli wyścig. Z niecierpliwością czekam na przyszły rok. Dzięki organizatorom za zorganizowanie wyścigu blisko domu, dzięki czemu mogliśmy tu przyjechać, poćwiczyć jazdę z roadbookiem i poważnie potrenować.

Zdobywając kolejny raz drugie miejsce w Rajdzie Sonory, Skyler Howes mówi, że jest wdzięczny za swój pierwszy start w rajdzie jako fabryczny kierowca Rockstar Husqvarna. - Wiele rzeczy musiało spasowaćw krótkim czasie, bardzo dziękuję zespołowi, który sprawił, że to się stało. Mieliśmy kilka problemów ze sprzętem nawigacyjnym w tym tygodniu, ale poza tym to był czysty rajd. Świetny trening na nowej maszynie oraz wspaniały czas z dobrymi ludźmi.

Poza walką zawodników w klasie Pro, równolegle trwała rywalizacja "Road to Dakar", którą wygrał Kendall Norman. Norman zajął też czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Klasa "Road to Dakar" to nic innego jak trening i część procesu kwalifikacji do Dakaru 2022. Norman wyprzedził Masona Kleina, który rozpoczął tydzień w dobrym stylu z najszybszym łącznym czasem na pierwszym etapie, oraz Justina Morgana. W rezultacie Norman w styczniu przyszłego roku może bez opłaty wpisowej wziąć udział w Rajdzie Dakar w Arabii Saudyjskiej.

Wyniki Rajdu Sonora 2021

1. Ricky Brabec
2. Skyler Howes
3. Jose Ignacio Cornejo
4. Kendall Norman
5. Mason Klein
6. Justin Morgan
7. Wes VanNieuwenhuise
8. Scott Bright
9. Mike Johnson
10. Nathan Rafferty

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr