tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Gajser i Evans z zespou HRC gotowi na rozpoczcie sezonu 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Gajser i Evans z zespou HRC gotowi na rozpoczcie sezonu 2021

Autor: Informacja prasowa 2021.04.20, 13:22 Drukuj

Czterokrotny mistrz świata Tim Gajser będzie dążył do zdobycia piątego tytułu, kiedy sezon MXGP 2021 rozpocznie się w czerwcu tego roku. Obok Tima, w zespole HRC pozostał również australijski zawodnik Mitch Evans.

Gajser wygrał ostatnie dwa mistrzostwa MXGP z rzędu i jest przekonany, że Honda CRF450RW po raz kolejny jest maszyną, która doprowadzi go do sukcesu. Pod koniec ubiegłego roku Tim podpisał przedłużenie kontraktu na kolejne lata. Mitch z kolei przeszedł do klasy MXGP w 2020 roku i udowodnił, wieloma dobrymi występami, że tam jest jego miejsce.

NAS Analytics TAG

Na ten moment sezon ma rozpocząć się 12-13 czerwca na pagórkowatym torze Orlyonok w Rosji, dając zawodnikom niecałe dwa miesiące na powrót do formy wyścigowej po wydłużonym okresie przerwy. Podobnie jak w zeszłym roku, w klasie MXGP zawody będą rozgrywane w jednodniowym formacie, do czego obaj kierowcy musieli się przyzwyczaić. jednak kiedy już wpadli w ten rytm, Tim był w stanie aż osiem razy zakwalifikować się z pierwszym wynikiem.

Po udanej premierze nowej Hondy CRF450RW w zeszłym roku, w tym sezonie chodzi o ulepszenie i dopracowanie rzeczy, na zbliżający się trudny sezon wyścigów. Po GP Rosji zawodnicy będą mieć weekend przerwy, ale później czeka ich sześć weekendów wyścigowych z rzędu na różnorodnych torach, więc Tim, Mitch i motocykl muszą być w pełni przygotowani na pokonanie wszelkich przeszkód jakie napotkają. Na szczęście zespół HRC jest dobrze przygotowany po sezonie 2020, kiedy w trudnych warunkach weszli na szczyt, więc sezon 2021 nie powinien stanowić dla nich problemu.

Tim Gajser: - Nie mogę się doczekać, aż znów będziemy mogli się ścigać i rozpocząć sezon 2021. Mimo, że skończyliśmy w listopadzie ubiegłego roku, wciąż mamy długą przerwę i czuję się w formie, zdrowy i gotowy na pierwszy start. Miałem dobry okres przerwy, udało mi się naładować baterie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu. Po wielkich zmianach z nową Hondą CRF450RW w zeszłym roku, w tym roku dopracowaliśmy kilka rzeczy i nie mogę się doczekać, aby jeździć jeszcze lepiej i pochwalić się pracą, którą wszyscy włożyli za kulisami. Ciężko będzie mi poprawić wyniki, kiedy w ciągu ostatnich kilku sezonów zostawałem mistrzem świata, ale zawsze staram się być lepszy i zamieniać swoje słabości w mocne strony. Przed Rosją będę stopniowo zwiększał swój trening, aby być przygotowanym do tego wyścigu, ale mam też świadomość, że będzie to długi sezon i nie chcę zbyt wcześnie osiągnąć szczytu formy. Ale naprawdę chcę po prostu ścigać się i ponownie zobaczyć wszystkich moich fanów i osobiście im podziękować za całe wsparcie, jakie otrzymałem. Tęsknię za wszystkimi sesjami autografów i wspólnymi zdjęciami i naprawdę mam nadzieję, że będą w stanie kibicować mi na żywo w tym sezonie.

Mitch Evans: - Po ponownym podpisaniu kontraktu z zespołem HRC w zeszłym roku, naprawdę mam nadzieję, że będę mógł pokazać swoje umiejętności w 2021 roku. Miałem trudny powrót do zdrowia po kontuzji nadgarstka, ale wiem, co mogę osiągnąć i myślę, że pokazałem przebłyski tego w 2020 roku. Teraz staram się po prostu dojść do momentu, w którym będę mógł to robić konsekwentnie w klasie MXGP w 2021 roku. Oczywiście nie będzie to łatwe, bo w klasie jest mnóstwo świetnych zawodników, ale wiem do czego jestem zdolny i wiem, czego potrzeba, aby zdobyć tytuł. W końcu namiot HRC dzielę z obecnym mistrzem świata. Rosja jest za dwa miesiące i wykorzystam ten czas tak efektywnie, jak to możliwe, aby być w świetnej formie podczas pierwszej rundy.

Marcus Pereira de Freitas, Dyrektor Generalny HRC - MXGP: - Ostatni rok był oczywiście świetnym rokiem dla zespołu HRC, ponieważ Tim zdobył swój czwarty tytuł mistrza świata i drugi z rzędu. Z pewnością nie był to łatwy rok, z wielką przerwą, nowym jednodniowym formatem i potrójnymi rundami, ale cały zespół ciężko pracował, aby tak się stało i mam nadzieję, że uda nam się to powtórzyć w 2021 roku. Mieliśmy już do czynienia z pewnymi zakłóceniami w kalendarzu i mamy nadzieję, że nie będzie więcej zmian, ponieważ ciągłe odkładanie w czasie pierwszego wyścigu, kiedy wszyscy są tak podekscytowani startem, jest frustrujące. Nasz zespół jest niezwykle profesjonalny, a zarówno Tim, jak i Mitch udowodnili, że potrafią dostosować się do wszystkiego w zeszłym roku, więc jesteśmy przekonani, że 2021 będzie kolejnym dobrym rokiem dla Hondy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr