tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Liam Everts docza do grona zawodnikw Red Bulla
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Liam Everts docza do grona zawodnikw Red Bulla

Autor: Informacja prasowa 2021.03.31, 21:45 Drukuj

Podobnie jak jego ojciec Stefan Everts, dziesięciokrotny mistrz świata, Liam Everts, wkrótce będzie jeździł po torach całego świata w kasku Red Bulla. A jak wiadomo, nie jest to rzecz, którą zdobywa się łatwo.

Red Bull mocno wierzy w talent Liama Evertsa i oczywiście chce wesprzeć go w każdy możliwy sposób, aby pozwolić mu rozkwitnąć. Ponieważ dodawanie skrzydeł jest tym, co właśnie robi Red Bull. Aby uczcić tę współpracę, Liam otrzymał spersonalizowany kask. A kto mógłby go lepiej wręczyć, niż jego ojciec i dziesięciokrotny mistrz świata w motocrossie, Stefan Everts?

NAS Analytics TAG

- Bycie częścią rodziny Red Bulla to wielki zaszczyt. Tu są wielkie nazwiska już w samym tylko motocrossie. Tak więc możliwość jazdy w tym kasku to spełnienie marzeń. Coś naprawdę wyjątkowego. Fakt, że w ten sposób idę również w ślady mojego ojca, czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym. Super! - powiedział Liam Everts.

Czy przeznaczeniem Liama jest pobicie rekordu 10 tytułów mistrza świata zdobytych przez jego ojca?

- Byłoby wspaniale, gdyby kiedykolwiek został mistrzem świata. Trzy pokolenia… to niesamowite! Naprawdę mam taką nadzieję. Ale wyrównanie wyniku jego dziadka (4 tytuły mistrzowskie - przyp. red.) byłoby również niesamowitym osiągnięciem - powiedział Stefan Everts.

Cele na sezon 2021

Liam: - Moim celem jest budowanie, w tym roku w klasie wyższej: EMX250. To nie będzie łatwe, bo wielu zawodników wraca z MX2 do EMX250. Więc ta nauka pójdzie bardzo szybko. Ale z cierpliwością i ciężką pracą, tak sądzę. Myślę, że z pewnością możemy się w tym sezonie pokazać. Wszystko mamy. To kwestia poświęcenia czasu na ułożenie układanki i dopasowanie puzzli.

Stefan: - Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia. Liam wciąż musi zdobyć dużo doświadczenia i nauczyć się radzić sobie lepiej pod presją, jaką wywiera na niego jego nazwisko. Ale jest pasja, zaangażowanie i dyscyplina. W swoim DNA ma też wyczucie, talent i wnikliwość.

Dziedzictwo

Liam: - Moje nazwisko oczywiście tworzy presję. Ale kiedy zaczynam ścigać się, znikam w swojej bańce i skupiam się tylko na sobie, moim motocyklu i torze. Ale nazwisko po moim ojcu i dziadku pozostaje czymś wyjątkowym.

Stefan: - Mam czasem mieszane uczucia. Z jednej strony jestem niezwykle dumny, że Liam nie tylko jest następcą mnie, ale także swojego dziadka i że utrzymuje nazwisko Everts w motocrossie, ale z drugiej strony znam też zagrożenia związane z naszym sportem. Więc martwię się i nie chcę, żeby został poważnie ranny.

Ojciec, trener i mentor

Stefan: - Prowadzę Liama we wszystkim i staram się unikać różnego rodzaju ryzyka. Od pierwszego dnia, kiedy był na motocyklu, zawsze stawiałem na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Zawsze przekazuję mu swoją szczerą opinię, wspólnie pracujemy nad słabościami. Szczególnie nie chcę iść do przodu zbyt szybko. Naprawdę nie chcę wywierać na niego dodatkowej presji, ponieważ jedna już jest. Wiem, jakie to uczucie. Mój ojciec również miał wyrobione nazwisko w tym sporcie i wziąłem to sobie na spokojnie. To pozwoliło mi startować na najwyższym poziomie przez bardzo długi czas.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr