tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Liam Everts: trzecie pokolenie na Motocross of Nations
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Liam Everts: trzecie pokolenie na Motocross of Nations

Autor: Dominika Jochymska 2021.08.24, 11:22 Drukuj

Kiedy Belgia ogłosiła skład swojej drużyny na Motocross of Nations, dowiedzieliśmy się, że jednym z trzech zawodników będzie Liam Everts. To trzecie pokolenie rodziny Evertsów ścigające się dla swojego kraju, ponieważ dziadek Liama Harry Everts jeździł dla Belgii w latach 70-tych i 80-tych, a ojciec - Stefan Everts swój pierwszy start w MXoN zaliczył w 1990 roku.

Liam Everts ma zaledwie 17 lat, ale w zeszłym miesiącu pokazał, że bardzo szybko osiąga światowy poziom, a dwa tygonie temu pokonał mistrza świata MX2 Toma Vialle'a w Międzynarodowych Mistrzostwach Belgii. Jeśli chodzi o start dla drużyny Belgii w MXoN, Liam jest podekscytowany.

NAS Analytics TAG

- Dowiedziałem się kilka dni przed ogłoszeniem składu - powiedział Liam Everts. - Johan Boonen, belgijski menedżer zespołu, zadzwonił i powiedział, że Jago Geerts nie może się ścigać. Myślę, że ściganie się z 450-tkami jest dobre dla zdobycia doświadczenia i jest to coś, na co warto czekać. W końcu jest to jedna z największych imprez na świecie. Nie mogę się już doczekać. Nie jesteśmy najsilniejszym zespołem, wiem o tym i to jest ok, po prostu pojadę tam i będę się ścigał dla siebie, zdobędę trochę doświadczenia i nauczę się wyścigowego rzemiosła wśród zawodników MXGP.

Jeśli chodzi o jego ojca Stefana, wielokrotny zwycięzca MXoN czuje, że jego syn jest gotowy na takie wydarzenie i uważa, że ​​jest to wspaniałe doświadczenie dla kogoś tak młodego. Stefan wystartował w swoim pierwszym MXoN, kiedy również miał 17 lat - w 1990 roku.

- Czuję się komfortowo z tym, że wystartuje - powiedział Stefan Everts. - Czy jest gotowy na podium? Nie jestem pewien. W ostatnich tygodniach zrobił duże postępy. Fajnie dla Liama, że ​​go wybrali zamiast na przykład Strijbosa, który jest w tym od wielu lat. Miejmy nadzieję, że Liam ma przed sobą wielką przyszłość i może zacząć jeździć z najlepszymi zawodnikami. Nie spodziewaliśmy się tego, gdy usłyszeliśmy plotkę, ale potem Johan Boonen rozmawiał z nami kilka tygodni temu, czy gdyby Jago nie jechał, to Liam chciałby wystartować. Powiedzieliśmy tak, na pewno chce to zrobić. Kilka dni przed wyścigiem w Belgii zapytał nas ponownie. Dla Liama ​​to jest niesamowite. Pojechałem swoje pierwsze Nations, gdy miałem 17 lat w Szwecji na torze Vimmerby, a teraz Liam ma 17 lat i pojedzie swoje pierwsze w Mantui. To jest naprawdę fajne, naprawdę fajne dla naszej rodziny.

Dla wielu szansa zobaczenia kolejnego Evertsa na tym wspaniałym wydarzeniu będzie jedną z głównych atrakcji i wszyscy wiemy, że jeśli jest choć trochę podobny do swojego ojca i dziadka, Liam zrobi dobre wrażenie wśród najlepszych zawodników na świecie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr