tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja wygrywa Motocross of Nations. Ken Roczen zwycia w klasie krlewskiej [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francja wygrywa Motocross of Nations. Ken Roczen zwycia w klasie krlewskiej [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.10.09, 11:02 Drukuj

W miniony weekend, we Francji, odbyła się 76. edycja Motocross of Nations. Byliśmy świadkami niesamowitych wyścigów, a zawodników na miejscu wspierała rekordowa publiczność. Aż 120 tysięcy fanów zjechało na historyczny tor w Ernée, aby wspierać swoich faworytów i swoje reprezentacje.

Po pięciu latach przerwy trofeum Petera Chamberlaina powędrowało do drużyny Francji, która jechała w składzie: Romain Febvre, Tom Vialle oraz Maxime Renaux i ukończyła rywalizację z wynikiem 14 punktów. To właśnie ta trójka stanęła na najwyższym stopniu podium na własnym terenie.

NAS Analytics TAG

Na finalny wynik zespołu złożyły się świetne wyniki indywidualne zawodników: Tom Vialle wygrał w klasie MX2 (8-2), Maxime Renaux wygrał w klasie Open (1-3), a Romain Febvre zajął czwarte miejsce w klasie MXGP (1-7). Szef zespołu Gautier Paulin, który wygrał MXoN wraz z Dylanem Ferrandisem i Jordim Tixierem w 2018 roku w USA, nie mógł być szczęśliwszy z wyniku swoich zawodników,

Do zwycięzców na podium dołączyła reprezentacja Australii (34 punkty) w składzie: Jett Lawrence, Hunter Lawrence i Dean Ferris, natomiast na najniższym stopniu uplasowała się drużyna Włoch (43 punkty), w skład której weszli: Alberto Forato, Andrea Adamo i Andrea Bonacorsi.

Tuż za podium znalazł się zespół Niemiec (47 punktów) z rewelacyjnym Kenem Roczenem, do którego powędrowało zwycięstwo indywidualne w klasie MXGP (3-2). Pierwsza piątkę najlepszych drużyn świata zamknęła Belgia w składzie: Liam Everts, Jago Geerts i Lucas Coenen, którzy uzyskali wynik 55 punktów.

W Ernée do kwalifikacji przystąpiła również reprezentacja Polski w składzie: Jakub Barczewski, Jakub Kowalski i Damian Zdunek. Niestety, polscy zawodnicy swoje zmagania zakończyli na finale C.

Wyścig 1 (MXGP + MX2)

1. Romain Febvre
2. Jorge Prado
3. Ken Roczen
4. Jeremy Seewer
5. Aaron Plessinger
6. Jett Lawrence
7. Tim Gajser
8. Tom Vialle
9. Jago Geerts
10. Hunter Lawrence

Wyścig 2 (MX2 + Open)

1. Maxime Renaux
2. Tom Vialle
3. Liam Everts
4. Andrea Adamo
5. Hunter Lawrence
6. Valentin Guillod
7. Ruben Fernandez
8. Andrea Bonacorsi
9. Kay de Wolf
10. RJ Hampshire

Wyścig 3 (MXGP + Open)

1. Jett Lawrence
2. Ken Roczen
3. Maxime Renaux
4. Jorge Prado
5. Tim Gajser
6. Jeremy Seewer
7. Romain Febvre
8. Alberto Forato
9. Calvin Vlaanderen
10. Liam Everts

Klasyfikacja narodów

1. Francja 14
2. Australia 34
3. Włochy 43
4. Niemcy 47
5. Belgia 55
6. Szwajcaria 55
7. Hiszpania 59
8. USA 65
9. Słowenia 85
10. Wielka Brytania 89

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr