tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Adamo wygrywaj± swoje pierwsze GP w sezonie [VIDEO]

MXGP: wyniki czwartej rundy. Prado i Adamo wygrywaj± swoje pierwsze GP w sezonie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.04.17, 10:38 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie w Trentino, jak zawsze dostarczyła wielu wrażeń.  To kultowe Grand Prix tradycyjnie odbyło się w niesamowitej atmosferze, a licznie przybyli kibice entuzjastycznie dopingowali zawodników przez cały weekend.

W klasie MXGP Jorge Prado odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w GP w tym roku, a Jeffrey Herlings, po niesamowitej jeździe w drugim biegu, wygrał swój pierwszy wyścig w tym sezonie.

W pierwszym wyścigu Prado zgarnął holeshota i objął prowadzenie, podczas gdy Herlings, Romain Febvre i Jeremy Seewer zaliczyli karambol w pierwszym zakręcie. Herlings jechał fantastycznie odrabiając straty i na mecie zameldował się z dziewiątym czasem. Drugie miejsce zajął Maxime Renaux, który skorzystał na upadku Rubena Fernandeza na dwa okrążenia przed końcem wyścigu.

W drugim wyścigu Prado ponownie zgarnął holeshota, ale Febvre i Renaux jechali tuż za nim. Herlings po starcie znajdował się na końcu pierwszej dziesiątki, jednak nie planował kończyć wyścigu na tak odległej pozycji. Sukcesywnie parł do przodu, aż po kolei wyprzedził najpierw Febvre, potem Renaux, a w końcu także i Prado. Od tego momentu nie oglądał się za siebie i gnał wprost do mety. Za nim uplasował się Maxime Renaux, Jorge Prado, Romain Febvre, a pierwszą piątkę zamknął Jeremy Seewer.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce zajął Prado z wynikiem 1-3, drugie miejsce zgarnął Maxime Renaux (2-2), a trzecie Herlings (9-1). W generalce nadal prowadzi Prado z dorobkiem 201 punktów. 17 punktów mniej i drugie miejsce należą do Maxime Renaux, a zajmujący trzecią pozycję Jeffrey Herlings traci do lidera 26 punktów.

15. Brian Bogers

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 4 rundach)

15. Pauls Jonass 56

W klasie MX2 zespół KTM ukończył rywalizację z wynikiem 1-2, a wszystko to za sprawą Andrea Adamo oraz Liama Evertsa. Obaj zawodnicy pomarańczowych pokazali świetną jazdę i konsekwencję zajmując dwukrotnie te same pozycje: Adamo drugą, a Everts trzecią.

Pierwszy wyścig wygrał Jago Geerts, a wspomniana dwójka po niesamowitych pojedynkach uplasowała się za nim. W drugim wyścigu doszło do karambolu jeszcze na prostej startowej. Szczęśliwie, Jago Geerts utrzymał się na kołach, jednak kilka okrążeń później uderzył w tylne koło Adamo i zaliczył upadek. Upadł ponownie, gdy próbował wrócić na motocykl i tym sposobem spadł na ostatnie miejsce. Musiał ostro gnać i odrabiać straty, aby móc w ogóle myśleć o podium. Ostatecznie udało mu się dojechać do siódmego miejsca i zająć trzecią pozycję w klasyfikacji rundy.

Wyścig prowadził i wygrał Simon Laengenfelder, Andrea Adamo wywalczył drugie miejsce, a Liam Everts trzecie. Kay de Wolf i Thibault Benistant zamknęli pierwszą piątkę.

Dla Adamo było to pierwsze zwycięstwo w Grand Prix, w dodatku zdobyte przed własną publicznością. Liam Everts z kolei stał się trzecim pokoleniem Evertsów, które stanęło na podium mistrzostw świata. Jago Geerts uzupełnił podium i zachował czerwona tabliczkę lidera. Obecnie ma 22 punkty przewagi nad drugim w tabeli Adamo i 23 nad trzecim Benistantem.