tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki inauguracyjnej rundy sezonu 2021 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki inauguracyjnej rundy sezonu 2021 [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.06.14, 10:40 Drukuj

Pierwsze wyścigi Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. Sezon 2021, choć z opóźnieniem, wystartował w miniony weekend w Rosji. Obaj broniący tytułów mistrzowskich zawodnicy, Tim Gajser oraz Tom Vialle, rozpoczęli ściganie dokładnie tam, gdzie zakończyli miniony sezon, wygrywając oba wyścigi w swoich klasach.

W pierwszym wyścigu Tim Gajser zaczął agresywnie na pierwszym okrążeniu, uderzając w Antonio Cairoli'ego, zanim wyprzedził Jorge Prado i wyszedł na prowadzenie. Utrzymywał przewagę jadąc tempem, które nie dawało szans rywalom. Jeszcze bardziej poza zasięgiem znalazł się, kiedy Prado stracił drugie miejsce, a Cairoli miał problemy w koleinie. Tony co prawda pozostał na torze, ale przepuścił Romaina Febvre na drugie miejsce. Jeffrey Herlings miał kiepski start i dojechał na metę na czwartym miejscu za Cairolim.

NAS Analytics TAG

Drugi wyścig, to być może najlepsza jazda Gajsera w karierze. Słoweniec wjechał w pierwszy zakręt, wyjechał z toru i wrócił dopiero na 23. miejscu.

Po mocnym, trzecim miejscu w pierwszym wyścigu, w drugim, Antonio Cairoli wykorzystał błąd Herlingsa i objął prowadzenie jadąc po wygraną w klasyfikacji rundy. W tym czasie Gajser jechał już na dziewiątym miejscu, a niedługo później przebił się na piątą pozycję. Od tego momentu na czele jechali Cairoli, Pauls Jonass, Febvre, Herlings, a następnie Gajser, który nie zatrzymywał się w swojej walce o kolejne pozycje.

W pewnym momencie z walki o top 5 wypadł Febvre, który najechał na tył Jonassa. Tym sposobem na czele pozostali Cairoli, Herlings i Gajser. Jeffrey Herlings mógł tylko bezradnie patrzeć, jak Gajser wyprzedza go po wewnętrznej i odjeżdża. Następnie powoli, ale pewnie zbliżał się do Cairoli'ego. Gdy Tony stracił przyczepność, Tim szybko to wykorzystał i wyskoczył na prowadzenie.

Od tego miejsca Gajser kontrolował wyścig, a Cairoli zaliczył upadek i uszkodził motocykl, więc ostatecznie nie ukończył drugiego wyścigu. Herlings przejął drugie miejsce i zminimalizował straty z pierwszego wyścigu, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji rundy.

Po incydencie z Jonassem, Febvre wrócił z piętnastego na szóste miejsce, aby ostatecznie zająć trzecie miejsce w klasyfikacji dnia. Alessandro Lupino pojechał świetnie i z wynikiem 5-4 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji zawodów. Pauls Jonass swój pierwszy wyścig zakończył upadkiem w pierwszym zakręcie, ale w drugim pokazał, co potrafi i dojechał na metę jako trzeci.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jeffrey Herlings
3. Romain Febvre
4. Alessandro Lupino
5. Jeremy Seewer
6. Thomas Kjer Olsen
7. Jorge Prado
8. Pauls Jonass
9. Jeremy Van Horebeek
10. Antonio Cairoli

W klasie MX2, Tom Vialle zaprezentował doskonałą jazdę i uzyskał wynik 1-1. Wysłał swoim rywalom jasny sygnał, że bycie obrońcą tytułu nie stanowi dla niego dodatkowej presji.

- Naprawdę ciężko pracowałem przez zimę, aby wygrać pierwsze Grand Prix. Jestem naprawdę szczęśliwy, mamy nowy motocykl, który działa niesamowicie - powiedział Vialle, który w pierwszym wyścigu zgarnął holeshota, a w drugim wystartował jako trzeci. Szybko jednak wyprzedził Rene Hofera i Rubena Fernandeza, objął prowadzenie, a następnie im odjechał pomimo agresywnej jazdy Fernandeza, który robił wszystko, aby wyprzedzić Vialle.

Fernandez przez cały dzień spisywał się świetnie. Zajął drugie miejsce w pierwszym wyścigu, co było jego najlepszym w karierze wynikiem, a następnie nie poddawał się goniąc Vialle w drugim wyścigu. Upadek wysłał go na czwarte miejsce, ale nawet wtedy się nie poddał i siadł na tylne koło Hofera. Agresywnie wyprzedził Rene na ostatnim okrążeniu, zostawiając go na ziemi, i dojechał na metę z trzecim wynikiem.

Mathys Boisrame był mocny w obu wyścigach. W pierwszym zaliczył niezbyt udany start i na metę dojechał jako czwarty. W drugim natomiast poszło mu o wiele lepiej i na metę dojechał jako drugi. Rene Hofer jechał bardzo dobrze w obu biegach i pomimo upadku pod koniec drugiego z nich, zajął piąte miejsce w klasyfikacji rundy.

Jago Geerts miał ciężki dzień z kontuzjowanym kolanem. W kwalifikacjach zajął 21 miejsce, w pierwszym wyścigu upadł razem z Wilsonem Toddem po tym, jak został zahaczony przez Simona Laengenfeldera i ukończył na 17 pozycji. Drugi wyścig był znacznie lepszy ze startem w pierwszej dziesiątce i szóstym miejscem na mecie. Jago zajął 12. miejsce w klasyfikacji rundy, co dało mu 19 cennych punktów do klasyfikacji sezonu. Na pewno nie był to wynik marzeń zeszłorocznego wicemistrza.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Ruben Fernandez
3. Mathys Boisrame
4. Roan Van De Moosdijk
5. Rene Hofer
6. Maxime Renaux
7. Jed Beaton
8. Mattia Guadagnini
9. Simon Laengenfelder
10. Jan Pancar

Druga runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbędzie się za dwa tygodnie, 29 czerwca, w Matterley Basin, gdzie zawodnicy powalczą o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Więcej o serii na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr