tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki szstej rundy rozegranej w piaskach Lommel [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki szstej rundy rozegranej w piaskach Lommel [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.08.02, 13:13 Drukuj

Szósta runda MXGP odbyła się w miniony weekend w Lommel. Warunki na torze przetestowały nawet najlepiej jeżdżących w piasku kierowców. Ulewne opady deszczu sprawiły, że głęboki piasek był jeszcze cięższy i trudniejszy do manewrowania. Chociaż to nie powstrzymało zawodników obu klas przed zafundowaniem widzom intensywnej akcji i wielu wrażeń.

Romain Febvre odniósł zwycięstwo w zdradzieckich piaskach Lommel, a Jeffrey Herlings zaskoczył świat i siebie, stając na podium po niesamowitym zwycięstwie w pierwszym i wyczerpującej jeździe przez stawkę w drugim wyścigu. A to wszystko ze złamaną łopatką!

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu Febvre zgarnął holeshota, ale Herlings szybko objął drugie miejsce i wszedł w swój rytm. Następnie pod koniec wyścigu wyprzedził Romaina i wygrał. Jeffrey dokonał czegoś nieprawdopodobnego i dla większości ludzi niemożliwego. - Jestem cholernie obolały - tylko tyle powiedział po wyścigu zszokowany Herlings.

Drugi wyścig potwierdził, że Herlings ma w sobie coś nadludzkiego. Jadąc w pierwszej piątce, Herlings i Glenn Coldenhoff zderzyli się na pierwszym okrążeniu. Obaj upadli, a Herlings wylądował na lewym, kontuzjowanym ramieniu. Jednak się nie poddał i przedzierał się przez stawkę wyprzedzając przed metą Antonio Cairoliego, który jechał na piątym miejscu. Lider mistrzostw świata, Tim Gajser, który rozbił się w pierwszym wyścigu, był tuż przed Herlingsem na czwartym miejscu na kilka minut przed końcem, nagle przyspieszył i zaczął sie oddalać. Herlings, co zrozumiałe, nie miał już możliwości go gonić.

Wydawało się, że często upadający tego dnia Gajser wreszcie odnalazł swój rytm w drugim wyścigu. Jednak i tak Słoweniec zaliczył kolejne dwa upadki w drodze po jak najwyższe miejsce. Trzymał się blisko Jonassa, Febvre'a i Prado. Febvre, który upadł i stracił prowadzenie na rzecz Jonassa, zdołał je odzyskać i zapewnić sobie wygraną w rundzie. Gajser minął Prado na półtora okrążenia przed końcem - tylko po to, by rozbić się na ostatnim okrążeniu próbując wyprzedzić Jonassa i przejąć drugie miejsce. Tym sposobem Prado odzyskał straconą pozycję, a Gajser musiał ostatecznie zadowolić się czwartym miejscem w wyścigu i szóstym w klasyfikacji dnia.

Herlings zajął drugie miejsce po tym, jak lekarze powiedzieli mu, że nie będzie w stanie się ścigać z powodu bólu. Pauls Jonass po raz pierwszy stanął na podium w tym roku po świetnym drugim wyścigu.

To był mieszany dzień dla Antonio Cairoli'ego, który wydawał się mieć problemy z płynnością. Pomimo zajęcia trzeciego miejsca w wyścigu pierwszym, w drugim dojechał dopiero na siódmej pozycji. To dało mu piąty rezultat w klasyfikacji rundy.

Gajser nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej MXGP z przewagą zaledwie 5 punktów nad Febvre, 9 nad Cairolim i 14 nad Prado.

Wyniki klasy MXGP

1. Romain Febvre
2. Jeffrey Herlings
3. Pauls Jonass
4. Jorge Prado
5. Antonio Cairoli
6. Tim Gajser
7. Jeremy Seewer
8. Calvin Vlaanderen
9. Ben Watson
10. Brian Bogers
11. Glenn Coldenhoff
12. Arminas Jasikonis
13. Thomas Kjer Olsen
14. Cyril Genot
15. Alberto Forato
16. Brent Van
17. Shaun Simpson
18. Evgeny Bobryshev
19. Lars van Berkel
20. Jeremy Van Horebeek

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 6 rundach)

1. Tim Gajser 226
2. Romain Febvre 221
3. Antonio Cairoli 217
4. Jorge Prado 212
5. Jeffrey Herlings 184
6. Jeremy Seewer 180
7. Glenn Coldenhoff 160
8. Pauls Jonass 159
9. Ben Watson 111
10. Alessandro Lupino 109
11. Jeremy Van Horebeek 95
12. Calvin Vlaanderen 95
13. Thomas Kjer Olsen 88
14. Brian Bogers 63
15. Shaun Simpson 62
16. Brent Van doninck 52
17. Henry Jacobi 49
18. Arminas Jasikonis 48
19. Kevin Strijbos 47
20. Ivo Monticelli 46

Jago Geerts dołączył do liderów klasy MX2 i wskoczył na czwarte miejsce w serii, wygrywając rundę w piaskach Lommel, a Kay De Wolf wygrywając drugi wyścig, zdobył swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w wieku zaledwie 16 lat.

W pierwszym wyścigu Geerts podążał za swoim kolegą z zespołu Maximem Renaux, dopóki Renaux nie rozbił się i nie oddał Belgowi prowadzenia. Jago odniósł zwycięstwo na tym bardzo trudnym torze, który ostatecznie nie został całkowicie wyrównany przed wyścigami. De Wolf jechał dobrze i zdołał przejąć trzecie miejsce, ale dwójka z przodu miała zbyt dużą przewagę, żeby mógł myśleć o dalszej szarży.

Drugi wyścig to zupełnie inna historia. De Wolf zgarnął holeshota i nadał zawrotne tempo, któremu tylko Geerts mógł sprostać. Geerts podążał za De Wolfem i na kilka okrążeń przed końcem jeszcze wzmocnił tempo, pchając De Wolfa do granic możliwości. 16-latek wykazał się niesamowitym opanowaniem, zdołał utrzymać prowadzenie i odnieść pierwsze zwycięstwo w swojej karierze. Maxime Renaux, który zajął trzecie miejsce, miał do tej dwójki minutę straty, co tylko pokazuje, jak mordercze tempo narzucili w grząskim piasku.

Renaxu był jednak zadowolony z wyniku 2-3, ponieważ jego rywal w tabeli, Mattia Guadagnini miał problemy z jazdą w piasku. Najpierw rozbił sie w pierwszym, a później także w drugim wyścigu i uzyskał wynik 14-10. Aktualnie traci do lidera, którym jest Renaux, 26 punktów z Rubenem Fernandezem i Jago Geertsem dępczącymi mu po piętach.

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Kay de Wolf
3. Maxime Renaux
4. Thibault Benistant
5. Jed Beaton
6. Ruben Fernandez
7. Tom Vialle
8. Mathys Boisrame
9. Simon Laengenfelder
10. Rene Hofer
11. Mikkel Haarup
12. Mattia Guadagnini
13. Bastian Boegh Damm
14. Conrad Mewse
15. Glen Meier
16. Isak Gifting
17. Petr Polak
18. Andrea Adamo
19. Lion Florian
20. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 6 rundach)

1. Maxime Renaux 221
2. Mattia Guadagnini 195
3. Ruben Fernandez 194
4. Jago Geerts 193
5. Mathys Boisrame 176
6. Thibault Benistant 174
7. Jed Beaton 171
8. Kay de Wolf 159
9. Rene Hofer 156
10. Roan Van De Moosdijk 132
11. Simon Laengenfelder 116
12. Tom Vialle 100
13. Wilson Todd 90
14. Mikkel Haarup 89
15. Andrea Adamo 68
16. Conrad Mewse 64
17. Isak Gifting 64
18. Bastian Boegh Damm 56
19. Jan Pancar 42
20. Stephen Rubini 33

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr