tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Infront Moto Racing i KTM utworzą wspólnie nową serię Mistrzostw Europy Juniorów w e-Motocrossie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Infront Moto Racing i KTM utworzą wspólnie nową serię Mistrzostw Europy Juniorów w e-Motocrossie

Autor: Informacja prasowa 2021.07.14, 12:39 Drukuj

Infront Moto Racing wraz z KTM AG i FIM Europe zawarli trójstronne porozumienie, w ramach którego powstanie nowy cykl Mistrzostw Europy Juniorów w e-Motocrossie. Na ten moment, seria będzie rozgrywana w dwóch kolejnych latach.

Ta całkowicie nowa europejska seria wyścigów motocykli elektrycznych będzie odbywać się jako impreza towarzysząca wybranym przystankom Mistrzostw Świata w Motocrossie. Ma ona również za zadanie wprowadzenie do rywalizacji nowej generacji kierowców na maszynach z napędem elektrycznym.

NAS Analytics TAG

Współpraca pomiędzy Infront Moto Racing i KTM AG, z ich markami: KTM, Husqvarna Motorcycles i GASGAS, pozwoli na połączenie sił i kontynuację wspólnej misji rozwoju młodych talentów. Wprowadzenie nowych mistrzostw jest idealną okazją do rozwoju motocrossu na całym świecie, co jest od lat celem Infront Moto Racing w połączeniu z filozofią i futurystyczną wizją KTM AG dotycząca rozwoju ich marek.

Mistrzostwa Europy Juniorów w e-Motocrossie odbędą się w formie pięciorundowej serii dla zawodników w wieku 6-8 lat. Jej inauguracja nastąpi we wrześniu podczas Monster Energy FIM Motocross of Nations w Mantui we Włoszech. Sesje na torze dla nowej klasy będą obejmować treningi wolne i na czas, a następnie dwa wyścigi na dostosowanej wersji każdego toru Grand Prix.

Zwycięzca serii otrzyma wyjątkową nagrodę - trzy dni z fabrycznym zespołem wyścigowym, który zapewni młodemu mistrzowi Europy ekskluzywny dostęp do zaplecza i dostosowane do potrzeb treningi na poziomie zawodników startujących w mistrzostwach świata.

Młodzi kierowcy będą rywalizować na maszynach KTM SX-E 5, Husqvarna EE 5 i GASGAS MC-E 5. Otrzymają też specjalny pakiet startowy, w tym markową czapkę, butelkę, t-shirt, parasol i pit-board. Wszystkim juniorom zgłoszonym do klasy zaoferowana zostanie również możliwość uczestniczenia w odprawach i track walkach (podczas weekendów wyścigowych) prowadzonych przez jednych z najlepszych profesjonalistów w branży.

Zgłosić udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w e-Motocrossie 2021 można na STRONIE.

David Luongo, dyrektor generalny Infront Moto Racing: - Jako promotor mistrzostw świata MXGP, Infront Moto Racing jest bardzo dumny z tej współpracy. KTM AG i ich marki KTM, Husqvarna Motorcycles i GASGAS zawsze były pionierami w motocrossie. To nowe wyzwanie prowadzi nas w przyszłość naszego sportu i będzie pierwszym krokiem na nowej ścieżce. Zawsze związani z rozwojem młodych talentów, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wykorzystania weekendu MXGP do rozwoju nowych technologii i nie mamy wątpliwości, że ta nowa kategoria będzie się rozwijać w nadchodzących latach. Chciałbym również podziękować FIM Europe za ogromne wsparcie.

Martin de Graaff, prezes FIM Europe: - To nowa ścieżka dla młodych zawodników w zawodach motocrossowych. FIM Europe docenia ten krok KTM AG i Infront Moto Racing. Dla juniorów będzie to niesamowity sposób na rozpoczęcie kariery. Ta nowa seria bardzo dobrze wpisuje się w filozofię KTM AG i jej marek, a przyszłość sportów motorowych w ogóle zależy od rozwoju technicznego wszelkiego rodzaju źródeł energii. Nie możemy się doczekać pierwszych wyścigów w nowych mistrzostwach juniorów w e-motocrossie.

Florian Burguet, wiceprezes KTM Global Marketing: - W samym sercu KTM AG i jej marek zawsze była nasza pasja do wprowadzania nowych ludzi do wyścigów offroadowych i rozwoju juniorów, dlatego ta nowa seria jest niesamowicie dla nas ważna. Jako globalny lider rynku offroad uważamy, że obowiązkiem KTM AG jest wspieranie, promowanie i przyspieszanie wdrażania elektrycznych pojazdów crossowych wśród młodych kierowców oraz oferowanie alternatywnych form wyścigów. To początek nowego rozdziału i cieszymy się, że możemy wykorzystać te możliwości dzięki naszej współpracy z Infront Moto Racing w Mistrzostwach Europy Juniorów w e-Motocrossie, ponieważ stanowią one nowy krok w rozwoju przyszłych gwiazd motocrossu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę