tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pi±tej rundy mistrzostw ¶wiata w Loket [VIDEO]

MXGP: wyniki pi±tej rundy mistrzostw ¶wiata w Loket [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.26, 12:50 Drukuj

Piąta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie gościła w miniony weekend u naszych południowych sąsiadów. Po roku przerwy, zawodnicy ponownie stanęli na bramkach startowych malowniczo położonego toru w czeskim Loket.

Jorge Prado zgarnął holeshota i wygrał w pierwszym wyścigu klasy MXGP. Hiszpan skutecznie odpierał ataki Tima Gajsera, który nie znalazł sposobu na wyprzedzenie rywala. Początkowo na trzeciej pozycji jechał Ben Watson, ale sukcesywnie wyprzedzali go Glenn Coldenhoff, Jeremy Seewer, Romain Febvre i Antonio Cairoli. Trzecie miejsce wywalczył Febvre, a Antonio zaliczył przeciętny wyścig i metę przejechał dopiero jako szósty.

W drugim wyścigu ponownie Prado zgarnął holeshota, ale tym razem bardzo szybko został wyprzedzony przez Cairoliego, który zaliczył lepszy start, niż w pierwszym biegu. Za nimi jechali Seewer, Coldenhoff i Gajser. Tim parł do przodu i udało mu się wyprzedzić Coldenhoffa i zająć czwartą pozycję. Następnie zaczął wywierać presję na Seewera, który trzymał się za Prado. Trzy okrążenia później Gajser popełnił błąd i zaliczył duży upadek, który sprawił, że musiał zjechać do alei serwisowej, aby naprawić dźwignię sprzęgła, która zablokowała się w jego osłonie dłoni. Słoweniec ponownie dołączył do wyścigu na mniej więcej 30. miejscu i miał przed sobą długą drogę, aby wrócić na 15. miejsce, na którym ukończył wyścig.

Ostatecznie Antonio Cairoli wygrał drugi bieg przed Jeremym Seewerem i Jorge Prado. Glenn Coldenhoff i Ivo Monticelli zamknęli pierwszą piątkę. W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce zajał Prado (1-3), drugie Cairoli (6-1), a trzecie Seewer (5-2).

W Grand Prix Czech nie wystartował Jeffrey Herlings, którego złamanie łopatki okazało się poważniejsze, niż początkowo sądzono. Holender był jednak obecny w Loket i kibicował swoim kolegom z zespołu. Ma również nadzieję na możliwość ponownego startu w Lommel już w najbliższy weekend.

20. Tom Koch

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 5 rundach)

20. Alvin Östlund

W klasie MX2 Mattia Guadagnini odbił się po trudnym Grand Prix w Oss i wygrał swoją drugą rundę w tym sezonie. Dokonał tego po świetnym zwycięstwie w pierwszym wyścigu, do którego dodał piąty rezultat z drugiego. Nie wystarczyło to jednak, aby przejąć pozycję lidera z rąk Maxime Renaux, który w Loket zajął drugie miejsce z wynikiem 5-2. Renaux nadal prowadzi w generalce, ale już tylko z przewagą zaledwie dwóch punktów.

Thibault Benistant wygrał w drugim wyścigu i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji dnia pomimo niezbyt dobrego startu i dziewiątego miejsca w pierwszym wyścigu. Jago Geerts miał kiepski pierwszy wyścig, w którym zajął 12. miejsce. W drugim pojechał o wiele lepiej i uzyskał trzeci czas.

Jed Beaton zajął czwarte miejsce w klasyfikacji dnia po świetnej jeździe w pierwszym wyścigu i słabszej w drugim (4-8). Ruben Fernandez uzyskał wyniki 4-7 i zamknął pierwszą piątkę.

Tom Vialle miał mieszany powrót do wyścigów. Urzędujący mistrz świata pojechał bardzo dobrze w pierwszym wyścigu i zajął drugie miejsce. Natomiast drugi wyścig był katastrofą z upadkiem w pierwszym zakręcie, a następnie kolejnym upadkiem w późniejszej fazie wyścigu. To sprawiło, że Vialle ukończył drugi bieg bez punktów, co po przerwie spowodowanej kontuzją, nie poprawiło jego sytuacji jeśli chodzi o obronę tytułu.