tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy kochaj jednolady! Kupujemy ich coraz wicej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polacy kochaj jednolady! Kupujemy ich coraz wicej

Autor: Raff 2019.08.19, 13:50 Drukuj

Sprzedaż jednośladów w Polsce kwitnie. Coraz więcej kierowców przekonuje się o wyższości motocykla i skutera nad samochodem, szczególnie w mieście. 

O rosnącej popularności jednośladów łatwo przekonać się każdego dnia jadąc do pracy. Jeszcze 5-6 lat temu jednośladów pod biurowcami było kilka, dziś bywa i kilkadziesiąt.

NAS Analytics TAG

Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar zmierzył ten trend i przełożył go na język statystyki. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku zarejestrowano w Polsce 13 869 jednośladów. Oznacza to wzrost o prawie 40% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Liderem rynku jest Yamaha, która sprzedała aż 1 584 motocykli, ponad 15% więcej niż w analogicznym okresie roku 2018. Drugie miejsce zajmuje Honda z wynikiem 1 552 zarejestrowanych jednośladów (wzrost o niemal 37%). Trzecie miejsce należy do niedawnego lidera Romet Motors, który do lipca sprzedał 1 525 jednoślady. Co ciekawe, choć Romet nie jest już liderem, zanotował wzrost sprzedaży w porónaniu do podobnego okresu w roku ubiegłym o 103,60%.

Romet króluje natomiast w segmencie motorowerów, których sprzedał w tym roku 4 041, 28% więcej niż przed rokiem. Drugą pozycję zajmuje Junak z wynikiem 1 648 sztuk (ponad 95% więcej), trzecią Torq  - 1 352 sztuki. Ogółem sprzedano w Polsce 13 270 motorowery, co stanowi wzrost 23,56% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. 

Wzrasta, choć wolniej, także liczba zarejestrowanych jednośladów z importu. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku sprowadzono z zagranicy 52 538 motocykle i skutery. To o 6,36 proc. więcej niż w takim samym okresie 2018 roku.

źródło: samar.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr