tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy kochaj jednolady! Kupujemy ich coraz wicej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polacy kochaj jednolady! Kupujemy ich coraz wicej

Autor: Raff 2019.08.19, 13:50 Drukuj

Sprzedaż jednośladów w Polsce kwitnie. Coraz więcej kierowców przekonuje się o wyższości motocykla i skutera nad samochodem, szczególnie w mieście. 

O rosnącej popularności jednośladów łatwo przekonać się każdego dnia jadąc do pracy. Jeszcze 5-6 lat temu jednośladów pod biurowcami było kilka, dziś bywa i kilkadziesiąt.

NAS Analytics TAG

Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar zmierzył ten trend i przełożył go na język statystyki. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku zarejestrowano w Polsce 13 869 jednośladów. Oznacza to wzrost o prawie 40% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Liderem rynku jest Yamaha, która sprzedała aż 1 584 motocykli, ponad 15% więcej niż w analogicznym okresie roku 2018. Drugie miejsce zajmuje Honda z wynikiem 1 552 zarejestrowanych jednośladów (wzrost o niemal 37%). Trzecie miejsce należy do niedawnego lidera Romet Motors, który do lipca sprzedał 1 525 jednoślady. Co ciekawe, choć Romet nie jest już liderem, zanotował wzrost sprzedaży w porónaniu do podobnego okresu w roku ubiegłym o 103,60%.

Romet króluje natomiast w segmencie motorowerów, których sprzedał w tym roku 4 041, 28% więcej niż przed rokiem. Drugą pozycję zajmuje Junak z wynikiem 1 648 sztuk (ponad 95% więcej), trzecią Torq  - 1 352 sztuki. Ogółem sprzedano w Polsce 13 270 motorowery, co stanowi wzrost 23,56% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. 

Wzrasta, choć wolniej, także liczba zarejestrowanych jednośladów z importu. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku sprowadzono z zagranicy 52 538 motocykle i skutery. To o 6,36 proc. więcej niż w takim samym okresie 2018 roku.

źródło: samar.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr