tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy kochają jednoślady! Kupujemy ich coraz więcej NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polacy kochają jednoślady! Kupujemy ich coraz więcej

Autor: Raff 2019.08.19, 13:50 Drukuj

Sprzedaż jednośladów w Polsce kwitnie. Coraz więcej kierowców przekonuje się o wyższości motocykla i skutera nad samochodem, szczególnie w mieście. 

O rosnącej popularności jednośladów łatwo przekonać się każdego dnia jadąc do pracy. Jeszcze 5-6 lat temu jednośladów pod biurowcami było kilka, dziś bywa i kilkadziesiąt.

NAS Analytics TAG

Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar zmierzył ten trend i przełożył go na język statystyki. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku zarejestrowano w Polsce 13 869 jednośladów. Oznacza to wzrost o prawie 40% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Liderem rynku jest Yamaha, która sprzedała aż 1 584 motocykli, ponad 15% więcej niż w analogicznym okresie roku 2018. Drugie miejsce zajmuje Honda z wynikiem 1 552 zarejestrowanych jednośladów (wzrost o niemal 37%). Trzecie miejsce należy do niedawnego lidera Romet Motors, który do lipca sprzedał 1 525 jednoślady. Co ciekawe, choć Romet nie jest już liderem, zanotował wzrost sprzedaży w porónaniu do podobnego okresu w roku ubiegłym o 103,60%.

Romet króluje natomiast w segmencie motorowerów, których sprzedał w tym roku 4 041, 28% więcej niż przed rokiem. Drugą pozycję zajmuje Junak z wynikiem 1 648 sztuk (ponad 95% więcej), trzecią Torq  - 1 352 sztuki. Ogółem sprzedano w Polsce 13 270 motorowery, co stanowi wzrost 23,56% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. 

Wzrasta, choć wolniej, także liczba zarejestrowanych jednośladów z importu. Od stycznia do końca lipca bieżącego roku sprowadzono z zagranicy 52 538 motocykle i skutery. To o 6,36 proc. więcej niż w takim samym okresie 2018 roku.

źródło: samar.pl

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę