tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW zdetronizowane! Nowy lider sprzedaży na rynku niemieckim NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW zdetronizowane! Nowy lider sprzedaży na rynku niemieckim

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.21, 12:01 2 Drukuj

Wyniki sprzedaży za rok 2018 nie wywołały zapewne przesadnego entuzjazmu w siedzibie BMW Motorrad. Tradycyjny lider rodzimego rynku stracił swoją pozycję na rzecz dosyć niespodziewanego konkurenta.

Tłuste lata dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego powoli się kończą. Nowe, coraz surowsze normy emisji spalin i spadająca ilość zamówień zagranicznych, będących do tej pory motorem napędowym tej gałęzi gospodarki sprawiły, że w drugiej połowie 2018 roku pojawiły się dawno niewidziane spadki. Przyszłość również rysuje się w dosyć ciemnych barwach, z wojenkami handlowymi z USA i Brexitem na horyzoncie.

NAS Analytics TAG

Niemiecki rynek motocyklowy zajmuje pod względem sprzedaży trzecie miejsce w Europie, za Francją i Włochami. Od lat jego liderem było BMW, które mimo pozycjonowania jako droga marka premium, korzystała z przywiązania niemieckiego klienta. W 2018 roku trend ten się załamał - Bawarczycy odnotowali na rodzimym rynku spadek na poziomie 7%. Sprzedali 23546 nowych pojazdów i dali się nieznacznie (o 259 sztuk) wyprzedzić włoskiemu koncernowi Piaggio.

Kolejne miejsca zajęły Honda, Yamaha, KTM i Kawasaki. Dwie ostatnie marki zaliczyły potężne wzrosty - odpowiednio o 20,8 i 25,7%. Wśród najszybciej rozwijających się marek znalazły się również Suzuki, Husqvarna oraz Indian.

Pozycję narodowego lidera najprawdopodobniej straci również Harley-Davidson. W zeszłym roku sprzedał w USA prawie 133 tysiące maszyn i wciąż zajmuje pierwsze miejsce, zaliczył jednak rekordowy spadek o ponad 10% w stosunku do roku 2017. Depcząca mu po piętach i odnotowująca ciągłe wzrosty Honda może stać się liderem amerykańskiego rynku już w ciągu najbliższych 2-3 lat.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę