tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW zdetronizowane! Nowy lider sprzeday na rynku niemieckim
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW zdetronizowane! Nowy lider sprzeday na rynku niemieckim

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.21, 12:01 2 Drukuj

Wyniki sprzedaży za rok 2018 nie wywołały zapewne przesadnego entuzjazmu w siedzibie BMW Motorrad. Tradycyjny lider rodzimego rynku stracił swoją pozycję na rzecz dosyć niespodziewanego konkurenta.

Tłuste lata dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego powoli się kończą. Nowe, coraz surowsze normy emisji spalin i spadająca ilość zamówień zagranicznych, będących do tej pory motorem napędowym tej gałęzi gospodarki sprawiły, że w drugiej połowie 2018 roku pojawiły się dawno niewidziane spadki. Przyszłość również rysuje się w dosyć ciemnych barwach, z wojenkami handlowymi z USA i Brexitem na horyzoncie.

NAS Analytics TAG

Niemiecki rynek motocyklowy zajmuje pod względem sprzedaży trzecie miejsce w Europie, za Francją i Włochami. Od lat jego liderem było BMW, które mimo pozycjonowania jako droga marka premium, korzystała z przywiązania niemieckiego klienta. W 2018 roku trend ten się załamał - Bawarczycy odnotowali na rodzimym rynku spadek na poziomie 7%. Sprzedali 23546 nowych pojazdów i dali się nieznacznie (o 259 sztuk) wyprzedzić włoskiemu koncernowi Piaggio.

Kolejne miejsca zajęły Honda, Yamaha, KTM i Kawasaki. Dwie ostatnie marki zaliczyły potężne wzrosty - odpowiednio o 20,8 i 25,7%. Wśród najszybciej rozwijających się marek znalazły się również Suzuki, Husqvarna oraz Indian.

Pozycję narodowego lidera najprawdopodobniej straci również Harley-Davidson. W zeszłym roku sprzedał w USA prawie 133 tysiące maszyn i wciąż zajmuje pierwsze miejsce, zaliczył jednak rekordowy spadek o ponad 10% w stosunku do roku 2017. Depcząca mu po piętach i odnotowująca ciągłe wzrosty Honda może stać się liderem amerykańskiego rynku już w ciągu najbliższych 2-3 lat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr