tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedaż motocykli w Europie - nieśmiałe wzrosty NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motocykli w Europie - nieśmiałe wzrosty

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.30, 13:41 Drukuj

Stabilne poziomy sprzedaży motocykli i skuterów to coś, o czym marzy cała nasza branża. Pierwsza połowa tego roku przyniosła na naszym kontynencie wzrost w segmencie motocykli, ale również poważne spadki w grupie małych jednośladów.

Najpierw dobre informacje: w pierwszej połowie roku zarejestrowano w Europie 564851 nowych motocykli, czyli o 7,2% więcej w porównaniu poprzednim sezonem. Jednocześnie totalnie załamała się sprzedaż pojazdów z silnikami 50 cm3 - tylko 121746 zarejestrowanych sztuk oznacza gigantyczny spadek na poziomie 32,1%. Fatalny wynik motorowerów i małych skuterów sprawił, że ogólna sprzedaż jednośladów spadła o 2,8%.

NAS Analytics TAG

Główną przyczyną odejścia od małych pojazdów z silnikami spalinowymi jest lawinowo rosnąca popularność rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Nie wymagają one prawa jazdy, rejestracji, ani ubezpieczenia. Znacznie wzrósł również rynek jednośladów całkowicie elektrycznych - w pierwszej połowie roku zarejestrowano ich 21100 sztuk, co oznacza prawie 50% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Największym rynkiem jednośladów w Europie są tradycyjnie Włochy - 130540 sztuk, wzrost 4,4%. Za nimi są Niemcy - 98660, wzrost 7,8% i Hiszpania - 72900, wzrost 8,2%.  Czwartą pozycję zajmuje Wielka Brytania, w której sprzedano 55350 sztuk jednośladów, więcej o 3,4% niż w pierwszej połowie zeszłego roku.

Nas cieszy przede wszystkim wyraźny wzrost w segmencie motocykli, mimo coraz ostrzejszych norm emisji i restrykcji dla pojazdów spalinowych w europejskich miastach.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę