tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzeda motocykli w Europie - niemiae wzrosty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprzeda motocykli w Europie - niemiae wzrosty

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.30, 13:41 Drukuj

Stabilne poziomy sprzedaży motocykli i skuterów to coś, o czym marzy cała nasza branża. Pierwsza połowa tego roku przyniosła na naszym kontynencie wzrost w segmencie motocykli, ale również poważne spadki w grupie małych jednośladów.

Najpierw dobre informacje: w pierwszej połowie roku zarejestrowano w Europie 564851 nowych motocykli, czyli o 7,2% więcej w porównaniu poprzednim sezonem. Jednocześnie totalnie załamała się sprzedaż pojazdów z silnikami 50 cm3 - tylko 121746 zarejestrowanych sztuk oznacza gigantyczny spadek na poziomie 32,1%. Fatalny wynik motorowerów i małych skuterów sprawił, że ogólna sprzedaż jednośladów spadła o 2,8%.

NAS Analytics TAG

Główną przyczyną odejścia od małych pojazdów z silnikami spalinowymi jest lawinowo rosnąca popularność rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Nie wymagają one prawa jazdy, rejestracji, ani ubezpieczenia. Znacznie wzrósł również rynek jednośladów całkowicie elektrycznych - w pierwszej połowie roku zarejestrowano ich 21100 sztuk, co oznacza prawie 50% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Największym rynkiem jednośladów w Europie są tradycyjnie Włochy - 130540 sztuk, wzrost 4,4%. Za nimi są Niemcy - 98660, wzrost 7,8% i Hiszpania - 72900, wzrost 8,2%.  Czwartą pozycję zajmuje Wielka Brytania, w której sprzedano 55350 sztuk jednośladów, więcej o 3,4% niż w pierwszej połowie zeszłego roku.

Nas cieszy przede wszystkim wyraźny wzrost w segmencie motocykli, mimo coraz ostrzejszych norm emisji i restrykcji dla pojazdów spalinowych w europejskich miastach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr