tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprzedaż motocykli w Europie - nieśmiałe wzrosty

Sprzedaż motocykli w Europie - nieśmiałe wzrosty

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.30, 13:41 Drukuj

Stabilne poziomy sprzedaży motocykli i skuterów to coś, o czym marzy cała nasza branża. Pierwsza połowa tego roku przyniosła na naszym kontynencie wzrost w segmencie motocykli, ale również poważne spadki w grupie małych jednośladów.

Najpierw dobre informacje: w pierwszej połowie roku zarejestrowano w Europie 564851 nowych motocykli, czyli o 7,2% więcej w porównaniu poprzednim sezonem. Jednocześnie totalnie załamała się sprzedaż pojazdów z silnikami 50 cm3 - tylko 121746 zarejestrowanych sztuk oznacza gigantyczny spadek na poziomie 32,1%. Fatalny wynik motorowerów i małych skuterów sprawił, że ogólna sprzedaż jednośladów spadła o 2,8%.

Główną przyczyną odejścia od małych pojazdów z silnikami spalinowymi jest lawinowo rosnąca popularność rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Nie wymagają one prawa jazdy, rejestracji, ani ubezpieczenia. Znacznie wzrósł również rynek jednośladów całkowicie elektrycznych - w pierwszej połowie roku zarejestrowano ich 21100 sztuk, co oznacza prawie 50% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Największym rynkiem jednośladów w Europie są tradycyjnie Włochy - 130540 sztuk, wzrost 4,4%. Za nimi są Niemcy - 98660, wzrost 7,8% i Hiszpania - 72900, wzrost 8,2%.  Czwartą pozycję zajmuje Wielka Brytania, w której sprzedano 55350 sztuk jednośladów, więcej o 3,4% niż w pierwszej połowie zeszłego roku.

Nas cieszy przede wszystkim wyraźny wzrost w segmencie motocykli, mimo coraz ostrzejszych norm emisji i restrykcji dla pojazdów spalinowych w europejskich miastach.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę