tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ranking stron motocyklowych - liczba użytkowników portali 4Q 2019
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ranking stron motocyklowych - liczba użytkowników portali 4Q 2019

Autor: Alonzo 2020.01.24, 20:13 Drukuj

Chociaż jest wiele danych na temat oglądalności portali motocyklowych i chociaż w internecie są za darmo dostępne narzędzia do weryfikowania liczby użytkowników na stronach o motocyklach, to wciąć pojawiają się wątpliwości, co czytają motocykliści w Polsce?

Jak sprawdzić, ile osób odwiedza strony portalu motocyklowego?

Niestety, dokłada liczba użytkowników strony jest znana wyłącznie właścicielowi strony. Standardem badania ruchu na stronach jest obecnie system Google Analytics. Niestety, Google Analytics zawiera wiele informacji, którymi właściciele stron nie chcą się dzielić z innymi. Na przykład, jakie strony są najczęściej czytane. Taka informacja daje jasną wskazówkę konkurencji, co warto skopiować z danego portalu w celu zyskania jak największej liczby użytkowników na własnej stronie. Jednak mając własną stronę o motocyklach można oceniać skuteczność innych portali motocyklowych przez analizę ruchu przychodzącego. Podejście to opiera się na założeniu, że im częściej motocykliści odwiedzają jakąś stronę, tym częściej też przechodzą do innych stron, do których dana strona odsyła. Druga zaleta takiego podejścia jest taka, że pokazuje wartość poszczególnych portali dla naszej strony. Im więcej motocyklistów strona kieruje do naszej strony, na przykład strony importera z ofertą motocykli, tym bardziej pomaga nam w pozyskaniu potencjalnych klientów. Na szczęście można zweryfikować siłę czyjejś strony bez zaglądania do jej statystyk Google Analytics. Jak to zrobić opisuje następny rozdział.

NAS Analytics TAG

Jak sprawdzić statystyki strony bez dostępu do Google Analytics?

Jest wiele narzędzi do szacowania ruchu na stronach. Alexa, Semrush oraz wiele innych. Ale odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić statystyki oglądalności innej strony bez dostępu do Google Analytics jest bardzo prosta - Similar Web. Strona ta pozwala założyć bezpłatne konto na okres próbny. Ten okres wystarczy, aby wyrobić sobie zdanie na temat rankingu stron motocyklowych. Co więcej, nawet po zakończeniu okresu próbnego darmowe konto pozwala oglądać podstawowe dane każdej strony w internecie. Warunkiem jest, aby strona nie była zbyt mało popularna - jeżeli ruch na stronie jest zbyt mały, liczba odwiedzin nie jest podawana ze względu na zbyt duży błąd statystyczny.

Ranking stron motocyklowych za rok 2019

Poniżej prezentujemy dane o liczbie odwiedzających poszczególne portale motocyklowego w roku 2019. Dane pochodzą z narzędzia Similar Web, które jest uznawane za najbardziej dokładne.

Poniższy wykres prezentuje całkowitą liczbę wizyt na stronach różnych portali motocyklowych w 4 kwartale 2019 roku. Similar Web udostępnia dane za 3 ostatnie miesiące, więc czwarty kwartał 2019 roku jest ostatnim, który w tej chwili możemy sprawdzić za darmo. Dane za dłuższy okres są dostępne wyłącznie w wersji płatnej Similar Web, więc ich poznanie wymaga większego wysiłku, w tym wysiłku finansowego.

liczba wizyt

Kolejny wykres Similar Web przedstawia średnią, miesięczną liczbę wizyt na stronach portali motocyklowych wraz z dodatkowymi danymi:

- średnią długością wizyty, czyli przez jak długi czas użytkownik czyta średnio strony danego portalu.

- liczba stron, odwiedzana w czasie jednej wizyty

- wskaźnik odrzuceń, czyli ile wizyt ogranicza się do przeczytania jednej strony, bez przechodzenia na kolejne

miesieczna liczba wizyt

Tendencje w popularności stron o motocyklach pokazują wykresy. W wersji bezpłatnej można wyświetlić maksymalnie 5 stron - jeżeli chcemy porównać więcej niż 5 stron, możemy przygotować więcej zestawień - po 5 stron na każde zestawienie. W 4 kwartale 2019 roku tendencja w odwiedzaniu stron o motocyklach była następująca:

wizyty tygodniowo

Profil stron motocyklowych można też ocenić na podstawie filmów, które motocykliści oglądają na kanałach YouTube poszczególnych stron. Filmy te są zebrane w sekcji "Najbardziej popularne" - oto kilka przykładów:

To, co interesuje fanów poszczególnych stron pozwala ocenić preferencje tych fanów i oszacować, na ile osoby z różnych portali pasują do profilu naszych potencjalnych Klientów? Czy szukają informacji, których poszukują osoby, chcące kupić motocykl lub odzież motocyklową, czy raczej są to przypadkowe osoby, zwabione potencjalnie sensacyjnymi lub kontrowersyjnymi filmami z wykorzystaniem tematów motocyklowych.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę