tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rejestracje motocykli w marcu 2020. Widać potężne tąpnięcie spowodowane izolacją
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rejestracje motocykli w marcu 2020. Widać potężne tąpnięcie spowodowane izolacją

Autor: Raff 2020.04.09, 21:43 Drukuj

Izolacja spowodowana ograniczeniami w przemieszczaniu się, pozamykane urzędy i niepewność co do przyszłości to główne powody potężnego spadku rejestracji nowych jednośladów w marcu.

Na tak drastyczną statystykę rejestracji nowych i używanych jednośladów nałożyły się co najmniej dwie przyczyny - po pierwsze ograniczenia związane z poruszaniem się i związane z tym pustki w salonach sprzedaży oraz zamknięcie niektórych urzędów. Nie bez znaczenia jest także obawa przed nadchodzącym kryzysem, która zmusza do przemyślenia planowanych zakupów.

NAS Analytics TAG

Rejestracje nowych jednośladów rok do roku spadły w marcu aż o 46,4% (2157 szt do 4025 szt.). W tym rejestracje nowych motocykli zanotowały spadek o 37,7%, zaś motorowery o 56,5%. Motocykle używane nie lepiej - tutaj spadek w stosunku do marca roku ubiegłego wyniósł 50,7%. Używane motorowery miały się trochę lepiej, ale też fatalnie - spadek 43,8%.

Tylko dwie firmy, oparły się epidemicznemu tsunami - Honda, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu i dla której marzec zamknął się 13,5-procentowym wzrostem rejestracji i siódme w zestawieniu Suzuki, które sprzedało 6% jednośladów więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku (liczone narastająco od 1 stycznia).

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło BMW, które zakończyło pierwszy kwartał z liczbą 378 rejestracji (-9%). Na trzecim miejscu znalazła się YAMAHA z 263 zarejestrowanymi motocyklami (spadek 42%).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę