tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyraźny wzrost sprzedaży nowych motocykli w Europie NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Wyraźny wzrost sprzedaży nowych motocykli w Europie

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.29, 14:51 Drukuj

Światowi producenci motocykli mają ostatnio mocno pod górkę. Sprzedaż w Ameryce od lat stoi w miejscu, a w pierwszym kwartale 2019 roku zanotowano spadki nawet na tradycyjnie największych i najlepiej rozwijających się rynkach, czyli w Indiach i w Chinach. Tym bardziej cieszą zaskakujące informacje z rynku europejskiego, który zanotował imponujący wzrost.

Według danych firmy analitycznej MotorCycles Data, sprzedaż nowych jednośladów w Europie w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku wzrosła o 23% w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Dodatnie wyniki zanotowano we wszystkich krajach naszego kontynentu oprócz Grecji. Było to duże zaskoczenie nawet dla prezesów największych firm z branży.

NAS Analytics TAG

Szef KTM-a, Stefan Pierer, nazwał wyniki sprzedaży w Europie "totalną niespodzianką". Zarówno on, jak i prezesi innych koncernów, spodziewali się dużych trudności, m.in. w związku z zamieszaniem wokół Brexitu, zamieszkami we Francji czy kryzysem finansowym we Włoszech. Do tego doszła również wojna handlowa z USA.

Siłą napędową rynku motocyklowego w Europie okazał się rynek francuski, który wzrósł o ponad 30%, a tuż za nim uplasowały się Niemcy z 20% wzrostem. Skąd ten boom? Europejczycy są tradycyjnie przychylni motocyklistom, ponadto tutejsze banki podtrzymują politykę łatwego kredytowania zakupu nowych pojazdów. Nie wyjaśnia to jednak do końca aż tak dużego, 23-procentowego wzrostu. Kolejne miesiące pokażą, czy był to tylko krótkotrwały wyjątek od długoterminowego trendu, czy może początek fundamentalnych zmian na lepsze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę