tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyrany wzrost sprzeday nowych motocykli w Europie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyrany wzrost sprzeday nowych motocykli w Europie

Autor: Janusz Bbenek 2019.05.29, 14:51 Drukuj

Światowi producenci motocykli mają ostatnio mocno pod górkę. Sprzedaż w Ameryce od lat stoi w miejscu, a w pierwszym kwartale 2019 roku zanotowano spadki nawet na tradycyjnie największych i najlepiej rozwijających się rynkach, czyli w Indiach i w Chinach. Tym bardziej cieszą zaskakujące informacje z rynku europejskiego, który zanotował imponujący wzrost.

Według danych firmy analitycznej MotorCycles Data, sprzedaż nowych jednośladów w Europie w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku wzrosła o 23% w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Dodatnie wyniki zanotowano we wszystkich krajach naszego kontynentu oprócz Grecji. Było to duże zaskoczenie nawet dla prezesów największych firm z branży.

NAS Analytics TAG

Szef KTM-a, Stefan Pierer, nazwał wyniki sprzedaży w Europie "totalną niespodzianką". Zarówno on, jak i prezesi innych koncernów, spodziewali się dużych trudności, m.in. w związku z zamieszaniem wokół Brexitu, zamieszkami we Francji czy kryzysem finansowym we Włoszech. Do tego doszła również wojna handlowa z USA.

Siłą napędową rynku motocyklowego w Europie okazał się rynek francuski, który wzrósł o ponad 30%, a tuż za nim uplasowały się Niemcy z 20% wzrostem. Skąd ten boom? Europejczycy są tradycyjnie przychylni motocyklistom, ponadto tutejsze banki podtrzymują politykę łatwego kredytowania zakupu nowych pojazdów. Nie wyjaśnia to jednak do końca aż tak dużego, 23-procentowego wzrostu. Kolejne miesiące pokażą, czy był to tylko krótkotrwały wyjątek od długoterminowego trendu, czy może początek fundamentalnych zmian na lepsze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr