tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 wiatowa sprzeda motocykli pod kresk
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

wiatowa sprzeda motocykli pod kresk

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.21, 12:32 Drukuj

Pierwsze półrocze 2019 roku napawa optymizmem tylko w ujęciu regionalnym, ponieważ ogólna sprzedaż motocykli znalazła się pod kreską.

W serwisie MotorCycles Data pojawił się mini raport światowej sprzedaży motocykli w pierwszym półroczu 2019 roku. Ta spadła o 4,3% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

Na początek dane z Europy, ponieważ te interesują nas najbardziej. Nasz region poradził sobie bardzo dobrze. Jedynymi krajami, w których odnotowano spadek są Chorwacja (-3,6%) i Szwajcaria (-2,6%). Najlepiej w zestawieniu wypada Rumunia ze wzrostem sprzedaży o 45%. Na drugim miejscu znalazła się Polska, gdzie sprzedano 27% więcej motocykli niż w pierwszym półroczu 2018 roku. Zgodnie z najświeższym raportem tendencja wzrostowa w naszym kraju nadal się utrzymuje. Na trzecim miejscu są Węgry ze wzrostem sprzedaży na poziomie 22%.

Jak wygląda sprawa w pozostałych rejonach świata? W Azji pierwsze półrocze zamknęło się z wynikiem 3,1% ponad kreską. Prym wiodą Indonezja i Malezja. Ameryka Łacińska odnotowała spadek na poziomie 4,9% przez załamanie rynków w Argentynie i Ekwadorze. W przypadku Ameryki Północnej nie znamy dokładnych danych poza tym, że sprzedaż motocykli Harley-Davidson spadła o 6,8%. Harley jest na tyle ogromnym graczem na rynku amerykańskim, że spadek sprzedaży motocykli z Milwaukee ma znaczny wpływ na ogólne wyniki rynku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr