tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Światowa sprzedaż motocykli pod kreską NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Światowa sprzedaż motocykli pod kreską

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.21, 12:32 Drukuj

Pierwsze półrocze 2019 roku napawa optymizmem tylko w ujęciu regionalnym, ponieważ ogólna sprzedaż motocykli znalazła się pod kreską.

W serwisie MotorCycles Data pojawił się mini raport światowej sprzedaży motocykli w pierwszym półroczu 2019 roku. Ta spadła o 4,3% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

Na początek dane z Europy, ponieważ te interesują nas najbardziej. Nasz region poradził sobie bardzo dobrze. Jedynymi krajami, w których odnotowano spadek są Chorwacja (-3,6%) i Szwajcaria (-2,6%). Najlepiej w zestawieniu wypada Rumunia ze wzrostem sprzedaży o 45%. Na drugim miejscu znalazła się Polska, gdzie sprzedano 27% więcej motocykli niż w pierwszym półroczu 2018 roku. Zgodnie z najświeższym raportem tendencja wzrostowa w naszym kraju nadal się utrzymuje. Na trzecim miejscu są Węgry ze wzrostem sprzedaży na poziomie 22%.

Jak wygląda sprawa w pozostałych rejonach świata? W Azji pierwsze półrocze zamknęło się z wynikiem 3,1% ponad kreską. Prym wiodą Indonezja i Malezja. Ameryka Łacińska odnotowała spadek na poziomie 4,9% przez załamanie rynków w Argentynie i Ekwadorze. W przypadku Ameryki Północnej nie znamy dokładnych danych poza tym, że sprzedaż motocykli Harley-Davidson spadła o 6,8%. Harley jest na tyle ogromnym graczem na rynku amerykańskim, że spadek sprzedaży motocykli z Milwaukee ma znaczny wpływ na ogólne wyniki rynku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę