tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 wiatowa sprzeda motocykli pod kresk
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

wiatowa sprzeda motocykli pod kresk

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.21, 12:32 Drukuj

Pierwsze półrocze 2019 roku napawa optymizmem tylko w ujęciu regionalnym, ponieważ ogólna sprzedaż motocykli znalazła się pod kreską.

W serwisie MotorCycles Data pojawił się mini raport światowej sprzedaży motocykli w pierwszym półroczu 2019 roku. Ta spadła o 4,3% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

Na początek dane z Europy, ponieważ te interesują nas najbardziej. Nasz region poradził sobie bardzo dobrze. Jedynymi krajami, w których odnotowano spadek są Chorwacja (-3,6%) i Szwajcaria (-2,6%). Najlepiej w zestawieniu wypada Rumunia ze wzrostem sprzedaży o 45%. Na drugim miejscu znalazła się Polska, gdzie sprzedano 27% więcej motocykli niż w pierwszym półroczu 2018 roku. Zgodnie z najświeższym raportem tendencja wzrostowa w naszym kraju nadal się utrzymuje. Na trzecim miejscu są Węgry ze wzrostem sprzedaży na poziomie 22%.

Jak wygląda sprawa w pozostałych rejonach świata? W Azji pierwsze półrocze zamknęło się z wynikiem 3,1% ponad kreską. Prym wiodą Indonezja i Malezja. Ameryka Łacińska odnotowała spadek na poziomie 4,9% przez załamanie rynków w Argentynie i Ekwadorze. W przypadku Ameryki Północnej nie znamy dokładnych danych poza tym, że sprzedaż motocykli Harley-Davidson spadła o 6,8%. Harley jest na tyle ogromnym graczem na rynku amerykańskim, że spadek sprzedaży motocykli z Milwaukee ma znaczny wpływ na ogólne wyniki rynku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr